pokojówka

W tym zawodzie nie jest potrzebny nam szczególny wykształcenie. Nie jest ona również wskazywano w ofertach pracy. Trudno jest znaleźć jakiś konkretny kierunek szkoły średniej czy wyższej, który przygotowywał by do pracy jako pokojówka. Zdecydowanie bardziej cenione są nasze doświadczenie, umiejętności, prezentacja oraz po prostu sposób bycia. Jedynym wymogiem, który należy spełniać, aby podjąć się pracy jest znajomość języków obcych. Jest to umiejętność ceniona w dużych miastach, międzynarodowych w hotelach lub w lokalach znajdujących się w miejscowościach turystycznych czy przygranicznych. Jakie są wymagania zawodowe dotyczące zawodów pokojówki? Gdzie szukać zatrudnienia i jako pokojówka? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/jak-zostac-pokojowka-zobacz-z-czym-wiaze-sie-praca-jako-pokojowka/

Dobra pokojówka – czyli jaka?

Pracodawcy zwracają uwagę przede wszystkim na nasze doświadczenie. Każda praca, w której istniała styczność ze sprzątaniem, obsługą gości, pracą w gastronomii czy praktyką w hotelu jest istotna. Ważne jest również, jakie wrażenie sprawiasz. Ceniona jest twoja sumienność, dyspozycyjność, a także uczciwość. Goście hotelowi na pewien czas stają się domownikami w danym miejscu. Potrzebuję wówczas czystego pokoju, łazienki oraz wybranych i zdezynfekowany z ręczników.

Dobra pokojówka co też osoba asertywna. W pracy Będziesz mieć do czynienia z bardzo różnymi ludźmi, którzy posiadają różne potrzeby, temperamenty oraz kulturę osobistą. Nie każdy z nich bowiem jest wzorowym klientem, który będzie zawsze zadowolony z usługi. Niezależnie od własnych antypatii musisz być wobec niego uprzejma i życzliwa. Trzeba jednak wiedzieć kiedy należy być stanowczym, ponieważ niektórzy goście hotelowi potrafią się nawet awanturować. Oczywiście jako pokojówka, nie jesteś niczyją służącą. Nie możesz pozwolić sobie na docinki, obelgi lub fizyczne upokorzenie dla Twojej osoby.

Gdzie pokojówka znajdzie zatrudnienie?

Będą to przede wszystkim hotele w oraz miejsca, w których oferowane są usługi bardzo podobne do tych hotelowych. Mogą być to między innymi hotele, zajazdy, sanatoria, ośrodki odnowy biologicznej, ośrodki turystyczne czy agroturystyka. Tam, będziesz potrzebna jako pomoc w sprzątaniu i dbaniu o pokoje przeznaczone dla gości.

Zobacz też: http://www.mobilebeauty.pl/organista-jak-wyglada-jego-praca/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here