Praktyka dentystyczna a inflacja – jak sobie radzić w dobie kryzysu

W dzisiejszym artykule znajdziesz przegląd porad dotyczących walki gabinetów stomatologicznych z inflacją. Zachęcamy do sprawdzenia tych prostych prostych strategii, które pomogą Ci podejmować najlepsze decyzje dla swojej praktyki.

Postaw na program lojalnościowy

Lojalni pacjenci napędzają firmy, a dzięki temu będziesz mieć co wydawać odwiedzając sklep dentystyczny Warszawa. Pozyskiwanie nowych pacjentów kosztowałoby przedsiębiorstwa pięć razy więcej niż przywracanie istniejących.

Jednym z najlepszych sposobów walki z inflacją jest inwestowanie w obecnych pacjentów. Pomogłoby, gdybyś dał swoim pacjentom powód do pozostania, a jednym ze sposobów na to są programy lojalnościowe. Programy lojalnościowe nagradzają stałych klientów dodatkami, takimi jak ekskluzywne rabaty i gratisy. Ta strategia jest doskonała, a dzięki niej sporo zyskasz, podobnie jak Twój ulubiony sklep dentystyczny, na którym nie będziesz oszczędzać podczas zakupów nowego sprzętu i narzędzi.

Śledź miesięczne wydatki i prognozy

Inflacja zmusiła niektórych Polaków do wykreślenia z opieki dentystycznej z ich priorytetów budżetowych. Chociaż utrata pacjentów w klinikach jest nieunikniona, obecna sytuacja musi mieć zasadnicze znaczenie, o którym musisz pamiętać za każdym razem, gdy przeglądasz sklep instrumenty stomatologiczne. Śledzenie miesięcznej utraty pacjentów może pomóc w podejmowaniu świadomych decyzji biznesowych.

Należy wziąć pod uwagę trzy kluczowe kwestie dotyczące utraty liczby pacjentów:

  • całkowita liczba aktywnych pacjentów,
  • roczna stopa utraty,
  • roczna stopa wzrostu.

Odchodzenie pacjentów lub wskaźnik rezygnacji to tempo, w jakim Twoi pacjenci przestają chodzić do Twojej praktyki. Gwałtowny wzrost wskaźnika rezygnacji oznacza, że musisz poświęcić więcej zasobów na wzmocnienie relacji z pacjentami lub odwiedzić sklep dla gabinetów stomatologicznych celem zakupu lepszego sprzętu.

Wprowadzenie teledentystyki

Innym sposobem walki z inflacją i wyprzedzenia konkurencji jest przejście na technologię cyfrową. Kilka lat temu wizyta u dentysty przez Internet była czymś niespotykanym, może nawet czymś żywcem wyjętym z powieści science fiction. Jednak lockdowny przyspieszyły cyfryzację usług, a opieka zdrowotna nie była wyjątkiem od tej reguły.

Telemedycyna ma na celu zapewnienie pacjentom szerokiego wachlarza rozwiązań, które mogą otrzymać na odległość w najszerszym tego słowa znaczeniu. Teledentystyka jest jedną z jej form. Internet sprawił, że opieka stomatologiczna stała się wygodniejsza i bardziej dostępna dla osób, które nie mają czasu na wizytę w Twojej klinice. Skorzystaj z tego w dobie inflacji!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here