Modne damskie kurtki

Ciepłe, okrycia wierzchnie to pierwsza rzecz, o jakiej myślimy tuż przed rozpoczęciem okresu jesienno-zimowego. Choć na naszej skórze pozostają jeszcze ciepłe promienie letniego słońca, o zakupie odpowiedniego odzienia warto pomyśleć tuż przed rozpoczęciem pierwszych mrozów. Jakie kurtki damskie najlepiej wybrać?
W modzie wciąż pozostają uniwersalne odzienia, jakie w swojej szafie powinna mieć każda kobieta. Ich ponadczasowość wpisuje się w historię mody prawie w równym stopniu, co typowa „mała czarna”. Jakie to kurtki? Przede wszystkim, skórzane ramoneski. Nie tylko gwarantują ciepło, ale są również niezwykle funkcjonalne. Klasyczny design sprawia, że łączyć je można z dowolnymi ubraniami — pasują zarówno do sukienek, jak i casualowych strojów. Tak zwane kurtki motocyklowe posiadają przeważnie bezpieczne kieszenie oraz suwaki przy kieszeniach, co okazuje się ich niezaprzeczalnym plusem.
Inną klasyczną pozycją jest tak zwana parka. Kurtki te są idealne zarówno na chłodne, jak i deszczowe dni. Można w dodatku dopasować je do swoich upodobań — na rynku odnajdziemy zarówno luźne, jak i dopasowane parki. Wyróżnić możemy także eleganckie, jak i sportowe modele. Kurtki tego typu mogą nosić kobiety o każdym typie sylwetki, w dodatku dzięki wszytym w nie usprawnieniom zakładać je można na wiele różnych sposobów.
Niedawną nowością, choć tak właściwie cofnięciem się do dawnych lat są kurtki zwane „barankami”. Jest to zdecydowanie pozycja must have dla zmarźluchów — dzięki wszytemu w nie kożuchowi gwarantują dużo ciepła. Na rynku odnaleźć można wiele różnych modeli tych kurtek, choć największą popularnością cieszą się ich kombinacje ze zwykłą, skórzaną ramoneską. Wiele kobiet sięga również po „pilotki”, które obecnie dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych.
Lata osiemdziesiąte od niedawna śmiało królują w modzie, więc również przy wyborze nowej kurtki warto spojrzeć na pozycje, jakie kojarzymy zapewne z lat dziecięcych. Oversizowe ramoneski w stylu vintage to pozycja, która najczęściej pojawiała się na tegorocznych pokazach mody. Co poza tym? Modne na pewno będą kurtki damskie ze zwierzęcymi zdobieniami, które od niedawna są pożądanym elementem każdej damskiej garderoby. Przy wyborze wierzchniego odzienia można również śmiało pomyśleć o tych sportowych, wygodnych pozycjach. Ich finezyjny design sprawia, że kurtki te można łączyć nawet z sukienkami!
Czym warto jednak przede wszystkim kierować się przy wyborze kurtki damskiej? Przede wszystkim, własną wygodą. Należy pamiętać, że główną funkcją tego odzienia powinna być ochrona przed mrozem i deszczem. Warto również wziąć pod uwagę własne upodobania, bez względu na modowe restrykcje. Internetowe butiki oraz sklepy stacjonarne oferują na szczęście bogaty wachlarz kurtek, dzięki czemu każda kobieta może odnaleźć coś idealnego dla siebie. Bez względu na to, czy wolisz postawić na klasykę, czy też szukasz awangardowej alternatywy – zapewne odnajdziesz dla siebie coś, co pomoże ci nadać odpowiedniego charakteru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here