Jak ubierać niemowlaka

Malutkie dzieci powinny być odpowiednio ubierane, aby uniknąć zachorowań oraz ewentualnych powikłań z nimi związanych. Wiele młodych mam zadaje sobie pytanie, w jaki sposób powinno się odpowiednio ubierać tak małe dzieci. Jak ubierać niemowlaka? Jest to uzależnione przede wszystkim od tego, gdzie dziecko ma przebywać. Najwięcej czasu będzie na pewno przebywać w domu, w którym panuje średnia temperatura w okolicach 18-20 stopni Celsjusza. Lekarze oraz bardziej doświadczone matki radzą wtedy nałożyć dziecku dwie warstwy delikatnej bawełny. Rekomendowane są na przykład krótkie body. Dziecko w czasie snu powinno być przykrywane kocykiem. Nie powinien on być jednak zbyt gruby, ponieważ w wielu przypadkach utrudnia on dziecku spokojny sen.Jest mu wtedy po prostu za gorąco. Nadmierna troska i chęć opatulenia go wieloma warstwami będzie dla naszego malucha niedźwiedzią przysługą. Lepiej więc unikać takich sytuacji i nie być tak nadopiekuńczym rodzicem. Nieco inaczej ubieramy dzieci, gdy zaczyna ono stawiać pierwsze krok. Wtedy powinno się je ubierać w taki sam sposób jak osoby dorosłe, co oznacza, że jeżeli w pomieszczeniach panuje wysoka temperatura, to powinniśmy pozwolić chodzić mu w krótkim rękawku.
Przy wyborze odpowiedniego ubrania dla naszego dziecka, konieczne jest zagwarantowanie mu dużej wygody. Pod uwagę trzeba brać to, że noworodki spędzają więcej czasu w pozycji leżącej. Wtedy ze wszystkich ubrań powinny zniknąć na przykład metki oraz zszycia pojawiające się na pleckach. Ich obecność będzie w znacznym stopniu utrudniać wypoczynek i sen.
Dziecko wychodzące na spacer powinno być odpowiednio ubrane, aby nie złapać wirusów grożących dalszymi komplikacjami. Nie należy jednak przesadzać i nakładać na dziecko kilka warstw, ponieważ będzie to grozić na przykład przegrzaniem, które jest równie niebezpieczne dla naszego dziecka. Jest to zły wybór również z tego powodu, że dziecko w taki sposób nie nabywa niezbędnej do życia odporności, co będzie owocować częstymi zachorowaniami w przyszłości.
Dopasowanie zimowego ubioru to na pewno jedno z trudniejszych zadań stających przed rodzicami. Trudno jest jednoznacznie stwierdzić, która wersja będzie optymalna. Nie może zabraknąć czapki oraz rękawiczek. Zimowy kombinezon będzie dobrym wyborem, który przyda się w najmroźniejsze dni. W wózku nie może wtedy też zabraknąć kocyka. W momencie, gdy ono nieco podrośnie- możemy zrezygnować z kocyka, ponieważ nie będzie on już tak potrzebny.
W najcieplejszą porę roku, czy w lato, przy największych upałach body okaże się najlepszym wyborem, które pozwoli dziecku czuć się swobodnie pod każdym względem. Wybierając body mamy pewność, że nie przegrzeje się. Body powinno mieć oczywiście krótki rękaw. Jeśli chcemy kupić dziecku kocyk, to na pewno nie powinien on być zbyt gruby. Upalne dni mają to do siebie, że często kończą się opadami deszczu lub nawet burzami. Należy więc mieć z wózku zawsze jakieś ubrania na taką ewentualność, które pozwolą uniknąć przemoczenia lub zawiania powstającego na skutek porywistego wiatru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here