pies

Zapewne wiele z was posiada pupila, który jest nadpobudliwy. Zwierzak taki biega, skacze, piszcze, drapie, szczeka czy też dosłownie wskakuje wam na głowę. Z jego strony jest to spowodowane nudą. Dla was jest to natomiast istny koszmar. Czasami sam spacer czy, też chwila zabawy z pupilem nie wystarczą.Psiaka trzeba czymś zająć. Do tego najlepiej sprawdzi się mata węchowa. Sprawdź sam i dowiedź się jak wykonać ją samodzielnie!

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/mata-wechowa-diy/

Mata węchowa- po co jest?

Dla psa najważniejszym instynktem nie jest ani wzrok, ani słuch. Jest nim właśnie węch. Muszą go one jednak trenować, aby na starość ich nie utracić. Z pewnością pomoże tutaj psi sport, znany jako nose work. Idealna do tergo będzie mata węchowa. Jeśli nie praktykowaliście tej merody wśród swojego zwierzaka, spróbujcie może spodoba się ona waszemu pupilowi i będzie miał on zajęcie, dzięki któremu wy będziecie mogli w spokoju funkcjonować.

Mata węchowa DIY – co będzie wam potrzebne?

W markecie budowlanym kupcie wycieraczkę. Nie musi być ona jakaś specjalna, ważne żeby posiadała otworki. Będzie ona pełniła funkcję maty, Kiedy macie już zakupioną wycieraczkę, czas na następny krok, czyli zakup polaru. W Pepco lub w Auchan znajdziemy takie polary za niewielką cenę. Możemy zdecydować się również na kocyk, który również świetnie się do tego nada. Jeśli chcecie zaoszczędzić możecie po te przedmiotu udać się do lumpeksu, albo skorzystać ze swoich starych i nieużywanych już rzeczy.

Mata węchowa DIY – jak zrobić krok po kroku?

Kiedy macie już wszystko przygotowane, czas udać się do roboty i zrealizować zadanie. Co na początek? Weźcie najpierw w dłoń matę i połóżcie ją przed sobą. Teraz czas na polar, zacznijcie od odcięcia wszelakich łączeń, tak aby stworzyć jak najwięcej prostych kawałków materiałów. Następnym krokiem będzie odmierzenie prostokątów.

Do tego użyjcie linijki oraz mazaka możecie zrobić to również na oko. Wytnijcie szerokie paski i przetnijcie je na mniejsze. Im dłuższy będzie pasek, tym dłuższe będą frędzle. Im grubszy, tym mata będzie bardziej zbita co utrudni zwierzakowi zabawę.

Ostatnim już krokiem jest przełożenie jednej końcówki prostokąta, który wycięliście, przez dziurkę, a drugi koniec przekładacie przez otwór tuż obok. Kiedy końce znajdują się po tej samej stronie wiążecie supeł, najlepiej jeśli będzie on podwójny. Czyn powtarzacie, aż zapełnicie w ten sposób całą wycieraczkę. Gotowe

Zobacz też: http://rozkloszowana.pl/jak-dobrac-odpowiedni-biustonosz/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here