kurs spadochronowy

Stresująca praca, natłok obowiązków zawodowych i domowych, codzienna nuda i rutyna – to wszystko może sprawić, że powoli będziemy wpędzać się w kiepski nastrój i depresję. Nic więc dziwnego, iż coraz więcej osób pragnie uprawiać sporty ekstremalne. Jakie są najbardziej popularne z nich i warte polecenia?

Skoki ze spadochronem

Wiele osób marzy o tym, by choć przez chwilę poczuć się jak ptak i poszybować w przestworzach. Idealny będzie wtedy kurs spadochronowy. W trakcie takiego szkolenia, które zwykle trwa trzy dni, poznamy teorię oraz praktykę, by móc samodzielnie wyskoczyć z samolotu ze spadochronem.

Kurs spadochronowy AFF (czyli skoki z elementami swobodnego spadku) rozpoczynają się częścią teoretyczną. Podczas niej kursanci mają szansę przećwiczyć odpowiednią sylwetkę oraz ułożenie ciała do skoku. Nauczą się też obsługiwać sprzęt spadochronowy. Część ta kończy się egzaminem, którego zaliczenie kwalifikuje nas do kolejnego etapu kursu.
W trakcie części teoretycznej kursanci uczą się, jak bezpiecznie wyskoczyć z samolotu, oraz jak utrzymać prawidłową sylwetkę podczas swobodnego spadku. Dzięki temu, podczas skoku unikną niekontrolowanych obrotów. Nauczą się też bezpiecznego lądowania w wyznaczonej do tego strefie.

Nurkowanie

Jeśli od dużej wysokości wolimy głębiny, możemy wybrać kurs nurkowania. Dzięki niemu możemy eksplorować podwodne głębiny, wody świat, poznawać morską przyrodę. Jeśli tylko potrafimy pływać, możemy z powodzeniem nauczyć się nurkowania.
Istnieje kilka rodzajów nurkowania, jednak najbardziej popularnym jest Scuba Diving. Polega on na nurkowaniu wraz ze specjalistycznym sprzętem – butlą z powietrzem do oddychania pod wodą.

Istnieje wiele kursów nurkowania, dlatego każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. W tym sporcie zdobywa się kolejne umiejętności i etapy, tak by móc w pełni rozwijać swoją pasję. Tu również szkolenie składa się z części teoretycznej oraz praktycznej – która, przynajmniej na początkowych etapach, odbywa się na basenie. Ostatnim etapem kursu jest nurkowanie na otwartych wodach, czyli to, na co wszyscy czekają.

W dzisiejszych czasach wiele osób potrzebuje odrobiny adrenaliny, by wyrwać się z codziennej rutyny czy stresu. Warto wybrać kurs spadochronowy lub nurkowy, jeśli tylko lubimy sporty ekstremalne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here