Obóz dla dzieci

Obozy dla dzieci organizowane są przez organizatorów turystyki dziecięcej. Każdy taki wyjazd musi zostać zgłoszony, a następnie zatwierdzony przez kuratorium oświaty. Dzięki temu rodzice mają pewność, że obóz dla dziecka, na który się zdecydowali spełnia wszystkie normy dotyczące bezpieczeństwa. Komfort ośrodka możemy sprawdzić poprzez zdjęcia, które zamieszczane są w każdej ofercie.

Kiedy zarezerwować obóz dla dzieci?

Oferty letnie obozów dla dzieci są już dostępne w lutym/marcu. Warto wówczas rozejrzeć się za tematykami, jakie tego roku oferują organizatorzy. Dobrym czasem na rezerwację obozu dla dzieci jest kwiecień. W tym miesiącu oferta już jest w pełni gotowa, a i miejsc nie brakuje. Warto pamiętać o tym, że na każdy obóz dla dzieci może zgłosić się określona liczba uczestników. Dzięki szybkiej rezerwacji, mamy gwarancję miejsca na wybranym obozie dla dzieci. Wówczas i dziecko jest zadowolone i rodzic spokojny.

Jak zarezerwować obóz dla dzieci?

Najszybszym sposobem jest zgłoszenie internetowe. Gdy już znajdziemy wymarzony obóz dla dzieci, wystarczy zgłosić się przez stronę internetową. U większości organizatorów dostępne są formularze zgłoszeniowe. Należy wypełnić swoje oraz dziecka dane, a następnie przesłać to organizatorowi. Jeżeli na stronie nie ma formularza zgłoszeniowego, można wysłać do biura maila lub po prostu zadzwonić.

Zwrotnie każdy klient otrzymuje komplet dokumentów. Wśród nich znaleźć powinny się: umowa, karta kwalifikacyjna, warunki ubezpieczenia, warunki uczestnictwa, regulamin dojazdu, oferta. Oprócz tego organizator przesyła instrukcje co dalej powinien zrobić klient. A powinien odesłać skan podpisanej umowy oraz wypełnionej karty kwalifikacyjnej. Oczywiście konieczne będzie również opłacenie wyjazu. Obóz dla dzieci to koszt około 1600-2000 zł.

Najlepszy obóz dla dzieci

Obóz dla dzieci organizowany jest dla uczestników w wieku 8-12 lat. Muszą oni mieć bardzo urozmaicony program, gdyż szybko się nudzą. Organizatorzy turystyki dziecięcej świetnie o tym wiedzą, dlatego starają się zapewnić im na obozie dla dzieci jak najwięcej atrakcji.

Wśród dzieci dużą popularnością cieszą się obozy sportowe. To te ogólnosportowe są najchętniej wybierane – rodzice wiedzą, że sport i zwiedzanie to najlepszy obóz dla dzieci. Podczas takiego wyjazdui uczestnicy mają okazję brać udział w znanych i lubianych aktywnościach takich jak: piłka nożna, siatkówka, koszykówka, tenis, tenis stołowy, biegi, przeciąganie liny. Oprócz nich mogą spróbować tych mniej znanych w polsce sportów. Dzieci uwielbiają rugby, unihokej, krykiet, golfa, boule, speedmintona, slackline, mollky, freesbee, zośkę, pojki. Podczas obozów dlz dzieci nad jeziorem uczestnicy mają okazję spróbować kajakarstwa, windsurfingu czy też żeglarstwa.

Innymi równie chętnie wybieranymi sportowymi obozami dla dzieci są obozy piłkarskie, jeździeckie, tenisowe, żeglarskie oraz taneczne.

Oprócz obozów sportowych, dużym zainteresowaniem cieszą się artystyczne obozy dla dzieci.  Są chętnie wybierane zwłaszcza przez dziewczynki. Artystyczny obóz dla dzieci łączy zazwyczaj wiele form. W programie znaleźć można zajęcia z malarstwa i rysunku, rzeźbiarstwa, ceramiki, szycia, a nawet z aktorstwa, tańca i śpiewu. Artystyczny obóz dla dzieci to gwarancja niezwykle kreatywnych wakacji. Tutaj wyobraźnia nie ma granic.

Kolejnymi ciekawymi propozycjami obozów dla dzieci są obozy survivalowe. To wymarzone wakacje wszystkich tych, którzy uwielbiają przygody. Podczas takiego obozu dla dzieci uczestnicy uczą się jak przetrwać w lesie. Nauka rozpalania ogniska, budowania schronienia, kuchni polowej, korzystania z map i kompasów, przewidywania pogody, skutecznego kamuflażu – to i wiele więcej czeka na wszystkich małych survivalowców.

Tematyk obozów dla dzieci jest mnóstwo. Każdy znajdzie coś dla siebie. Dostępne są również obozy paintballowe, przygodowe, lego, minecraft, fabularne, językowe, naukowe, detektywistyczne, z Harrym Potterem, z Panem Kleksem, ze Scooby Doo, z Pippi i wiele więcej.

Jakie atrakcje czekają na dzieci na obozie?

Obóz dla dzieci po prostu musi być atrakcyjny. Organizowany jest w najpiękniejszych zakątkach Polski. Dzięki temu uczestnicy mogą docenić walory turystyczne swojego kraju. Na każdym obozie dla dzieci realizowane są wycieczki. Zwykle zabierani są do muzeów, parków rozrywek, parków narodowych i tym podobnych. Mają okazję zobaczyć dane miejsce ale także dowiedzieć się o nim ciekawych rzeczy. Takie wyjazdy otwierają dzieci na świat oraz wzbudzają zainteresowanie nieznanym.

Obóz dla dzieci to nic innego jak świetna zabawa. Całe dni wypełnione są ciekawymi zajęciami. Dzieci mają okazję spróbować nowych aktywności, poznać ciekawe osoby, a także nabrać nowych doświadczeń. Jest to tak aktywny i wesoły czas, że nie sposób zapewnić tego dziecku w domu. Zajęcia prowadzone są przez ludzi pełnych pasji. Kadra jest wykwalifikowana i doświadczona. Zabawa z rówieśnikami to najlepsze co w wakacje może się przytrafić. A na obozach dla dzieci osób do zabaw nie brakuje. Obóz dla dzieci to sposób na niezwykłe wakacje, które nie tylko cieszą ale i uczą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here