formy płatności online

W ostatnim czasie można zaobserwować, że coraz większa ilość osób odchodzi od tradycyjnych, gotówkowych form płatności. Wynika to głównie z tego, że zakupy przez internet cieszą się coraz większą popularnością, a żeby je móc zrealizować musimy skorzystać z płatności online. Obecnie praktycznie każdy bank, umożliwia swojemu klientowi płatności internetowe, bez względu czy wykonuje je poprzez system bankowości internetowej, czy aplikację mobilną. Jakie metody płatności online są obecnie dostępne?

Źródło: https://www.poprostukasia.pl/platnosci-online/

Karta płatnicza

W dzisiejszych czasach każdy klient banku otrzymuje kartę płatniczą. W wyniku tego jest to najpopularniejsza z metoda płatności. Nic w tym dziwnego, jest to bardzo komfortowe i proste. Kartą płatniczą możemy zapłacić zarówno w sklepie stacjonarnym, jak i internetowym. Dzięki niej możemy korzystać z płatności przez telefon, płatności cyklicznych, czy płatności walutowych. Żeby było to możliwe, wystarczy mieć dostęp do internetu. Obecnie najpopularniejszymi pośrednikami płatności online jest PayPal oraz Dotpay. To oni dają każdemu klientowi dostęp do szybkich transakcji. Podczas dokonywania płatności online klient ma możliwość wyboru rodzaju karty, która dokona zakupu.

Płatności mobilne

Płatności mobilne to najnowsza metoda płatności online. Dzięki nim za zakupy możemy zapłacić za pomocą smartfona. Najchętniej z tej opcji korzystają młode osoby, głównie wynika to z tego, że nie rozstają się oni z telefonem w ciągu dnia. M-płatności, bo tak się nazywają, wykonuje są za pośrednictwem aplikacji mobilnej, którą wcześniej należy zainstalować na swoim urządzeniu mobilnym. Może to być tablet, telefon, jak i smartwatch.

Ulepszony przelew tradycyjny

W obecnych czasach nawet formy płatności są unowocześniane. Dla niektórych jest to dziwne, dla innych zbawienne. Tego typu ulepszenia znacznie ułatwiają życie. Obecnie nie musimy się wybierać do banku lub na pocztę, żeby wykonać przelew bankowy. Możemy to zrobić bez wychodzenia z domu, jest to komfortowe i zaoszczędza nasz czas. Wystarczy, że zalogujemy się do systemu bankowości internetowej, a tam czekają już na nas różne możliwości, które wykonamy bez większego problemu. Może to być przelew bankowy, ale też na przykład doładowanie telefonu.

Zobacz też: http://morini.pl/na-czym-polega-visa-checkout/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here