Kurtki na zimę

Po upalnym lecie nadchodzą chłodniejsze miesiące. Jesień i zima to mało sprzyjające pory roku – niska temperatura, śniegi i wiatr potrafią każdemu popsuć humor. Aby skutecznie się chronić przed brzydką pogodą kupujemy ciepłe kurtki. Zapewniają nam ochronę przed chłodem i poprawiają nastrój w zimowe dni. Chronią nas przed zimnem i pozwalają uniknąć grypy czy przeziębienia. Jednocześnie rewelacyjnie wpływają na samopoczucie. Każda z nas czuje się lepiej w ładnie wykrojonej, dopasowanej i ciepłej kurtce.
Kurtki zimowe na pewno powinny być uszyte z grubego materiału, a także zawierać dodatkową podszewkę. Raczej są dłuższe – niektóre modele sięgają nawet za kolana. Dzięki temu zapewniają zdecydowanie więcej ciepła. Prawdziwa kurtka zimowa musi zawierać jeszcze jeden element. Nie ogrzeje nas, jeżeli nie posiada kaptura. Większość kurtek zimowych jest zapinana na zamek – to najwygodniejsze rozwiązanie.
Kurtki zimowe damskie nie tylko muszą być wygodne, ale też ładne. Lubimy dobrze wyglądać nie tylko w ciepłych miesiącach. Być może tej zimy warto postawić na kolory – żywe niebieskie czy czerwone barwy wyróżnią nas w szarą pogodę. Zwróćmy uwagę każdego i wyróżnijmy się kurtką zimową.
W zimie chronimy się nie tylko przed mrozem, ale także przed wszechobecnym śniegiem i błotem. Kurtka na zimę powinna więc być z raczej śliskich i łatwych do czyszczenia materiałów. Na pewno będziemy się czuć bardziej komfortowo, jeżeli ewentualne zabrudzenia damy radę szybko zmyć zwykłym mydłem. Nie zmienia to faktu, że po przechodzonym zimowym sezonie warto oddać kurtkę do pralni. Tam wyczyszczą ją dokładnie i przygotują na przyszły rok.
Kurtka zimowa to czasami jest spory wydatek, jednak może nam posłużyć kilka lat. Jeżeli będziemy o nią odpowiednio dbać, z pewnością nie zniszczy się po pierwszym sezonie. Wyjątkiem są tutaj dzieci, które błyskawicznie rosną – dziecięce kurtki zimowe mogą faktycznie czasami nadawać się jedynie na jedną zimę. Przez rok maluchy mogą z niej wyrosnąć.
Oprócz porządnej kurtki na zimową porę zadbajmy też o resztę ciepłej odzieży. Pamiętajmy o kupnie grubych rękawiczek, które ochronią delikatną skórę dłoni przed mrozem. Na głowie obowiązkowo powinniśmy nosić czapki – nawet jeżeli za nimi nie przepadamy, dzięki nim możemy uniknąć przeziębień. Ważną częścią zimowej garderoby są też porządne buty. Niezależnie, czy to kozaki, czy grubsze botki, muszą być wyjątkowo ciepłe.
Odzież na zimę to nie wszystko. Z racji krótszych dni, słabej pogody i otaczającej nas szarości łatwo wpaść w zły nastrój. Wiele z nas zimą ma nawet skłonności do depresji. Zadbajmy wcześniej o nasze własne sposoby na poprawę humoru. Kupmy zabawne i ciepłe skarpetki, zapas książek do czytania wieczorami. Jeżeli lubimy herbatę, zakupmy kilka pudełek naszych ulubionych i zaparzajmy je sobie wieczorami w ukochanym kubku. To idealna wizja – wracamy z pracy, szkoły czy uczelni, zdejmujemy z siebie grube warstwy ubrań, odwieszamy zimową kurtkę i robimy sobie gorący napój. Siadamy z nim przy przyjemnej lekturze i świetnie spędzamy wieczór.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here