Gadżety dla niemowlaka

W dzisiejszych czasach rzadko kto ogranicza wyprawkę dla niemowlaka do rzeczy całkowicie niezbędnych. Poza łóżeczkiem, fotelikiem czy podstawowymi ciuszkami, młodzi rodzice (a zwłaszcza mamy) często wpadają w szał zakupów. Nic w tym dziwnego, sklepy dziecięce przepełnione są akcesoriami i gadżetami dla maluchów.
Każdy kto ma dzieci doskonale zdaje sobie sprawę, że dla swojej pociechy człowiek chce kupić wszystko co najlepsze. Niestety, wiedzą też o tym producenci produktów dla dzieci oraz sprzedawcy.
Urządzenie pokoju dla dziecka nie jest więc proste.
Możemy też liczyć się z tym, że wyprawka dla malucha może obciążyć znacząco nasz budżet. Aby tego uniknąć warto, jeszcze zanim urodzi się niemowlę, przemyśleć co kupić. Dobrze jest zacząć zakupy na początku ciąży, rozłożymy wtedy wydatki na kilka miesięcy.
Kiedy zastanawiamy się nad gadżetami dla niemowlęcia, często do wyboru mamy wiele opcji.
Bujaczki – leżaczki, kołyska czy huśtawka.
Wszystkie mają swoje plusy i minusy, jednak potrzebujemy naprawdę dużego budżet i wielkiego mieszkania, aby pomieścić je wszystkie w domu i nie zbankrutować. Warto przemyśleć wybór i zdecydować się tylko na jeden z gadżetów.
Warto mieć również na uwadze, że świeżo upieczeni dziadkowie uwielbiają rozpieszczać nasze maluchy, dlatego prawdopodobieństwo, że nasze dziecko otrzyma w prezencie któryś z tych produktów jest całkiem spore.
Rodzice, podejmując decyzję w sklepie, często zastanawiają się od kiedy huśtawka dla niemowlaka jest właściwa.
Dostępne kiedyś huśtawki wymuszały pozycję siedząca, a zatem dziecko nie dość, że musiało mieć całkowicie sztywną głowę, to dodatkowo siedzenie nie mogło mu sprawiać trudności. Oznacza to, że nie był to dobry produkt dla niemowlaczków poniżej 6 miesiąca życia.
Obecnie wybór jest o wiele większy, dopasowany również pod mniejsze, nadal leżące dzieci.
Świetną opcją wydaje się być krzesełko do karmienia, które za kilka miesięcy i tak okaże się niezbędne, kiedy zaczniemy rozszerzać naszemu maluszkowi dietę. Coraz częściej dostępne są one w opcji z huśtawką, która posiada regulowane oparcie.
Tak więc, jeśli zastanawiamy się, od kiedy huśtawka dla niemowlaka może okazać się przydatna, a także czy nie będzie miała negatywnych skutków dla kręgosłupa maluszka, odpowiedź jest prosta.
Obecnie dostępne na rynku zestawy 2 w 1 – huśtawka z krzesełkiem do karmienia, dopuszczają korzystanie z nich od pierwszych dni życia noworodka.
Odpowiednio wyregulowana pozwoli zadbać o nasze dziecko, a także dostarczyć mu niesamowitej rozrywki już w pierwszych tygodniach.
O ile huśtawka nie ma ograniczeń dla noworodków, fotelik do karmienia zaleca się stosować od 6 miesiąca życia.
Zastanawiamy się od kiedy huśtawka dla niemowlaka będzie będzie odpowiednia, jednak właściwe pytanie brzmi nieco inaczej – jak długo możemy huśtać w niej dziecko? Ograniczeniem jest waga dziecka, która w zależności od producenta wynosi około 10-13 kilogramów.
Ze względu na bezpieczeństwo naszego maluszka, warto o tym pamiętać i w odpowiednim czasie zrezygnować z bujania go.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here