cienie do powiek
fot.: pexels.com

Makijaż jest dla kobiet istotnym aspektem urodowym. W celu podkreślenia swoich walorów, kobiety stosują różnorodne produkty do makijażu. Jednym z nich są cienie do powiek. Jak jednak przedłużyć ich trwałość, aby utrzymywały się przez kilka godzin?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/trwale-cienie-do-powiek-estetyka-i-komfort/

Baza pod cienie

Aby cienie do powiek utrzymywały się przez kilka, a nawet kilkanaście godzin, warto nałożyć bazę pod cienie. Jest to produkt, który zapobiega zbieraniu się cienia w załamaniu, wydłuża trwałość makijażu, wzmacnia kolor cieni oraz zapobiega ich nieestetycznemu osypywaniu (np. na policzkach).

Baza pod cienie jest niezastąpionym produktem, który przedłuży trwałość każdego produktu. Warto pamiętać, że niestety wszystkie cienie (także te z wyższej półki), wałkują się, słabo przyczepiają do powiek i wiele innych. Dobra baza pod ciebie, powinna być łatwa i szybka w nałożeniu, a przy tym utrwalać makijaż na co najmniej 7 godzin. Jeżeli jednak nawet po nałożeniu produktu, cień się wałkuje, to nie jest to baza, której powinno się używać.

Sposób aplikacji

O tym, czy dana baza pod cienie jest dobrym produktem, może także świadczyć sposób aplikacji. Na pierwszy rzut oka, wydaje się to banalne – w końcu chodzi tylko o nałożenie bazy, następnie cienia i wszystko gotowe. Otóż, niekoniecznie. Przy aplikacji bazy pod cienie, należy być bardzo ostrożnym. Inaczej, na powiece stworzy się bardzo gruba powierzchnia, która w połączeniu z cieniami będzie wyglądała bardzo ciężko i nieestetycznie.

Po tym, jak już uda się nałożyć bazę na powiekę, warto delikatnie ją przypudrować. Dzięki temu, oko nie będzie aż tak lepkie. Następnie, czas na aplikacje cienia. Metoda ta pozwoli na maksymalne przedłużenie trwałości makijażu, który nałożony rano, będzie nadal wyglądał dobrze wieczorem. Jeżeli natomiast chce się pogłębić odcień cienia, należy go nałożyć bezpośrednio na bazę.

Przeczytaj też: http://www.dbamofigure.pl/sposoby-na-doglebne-oczyszczanie-wlosow/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here