Jak nosić krótką skórzaną kurtkę?

Skórzana kurtka to rodzaj najpopularniejszej i jednocześnie najczęściej wybieranej odzieży wierzchniej. Każdy, kto dba o swój wygląd i interesuje się chociaż w najmniejszym stopniu modą, po prostu musi mieć ją w swojej szafie. To uniwersalny wyrób, który pasuje wszystkim – dzieciom, nastolatkom, kobietom i mężczyznom, a nawet i osobom znacznie starszym. Typowe ramoneski sięgają samego pasa, jednak ostatnio projektanci zaczęli je zastępować znacznie krótszymi wyrobami. Krótka kurtka skórzana najbardziej pasuje do młodych dziewczyn, które zazwyczaj pragną podkreślać walory swoich szczupłych sylwetek i chcą się chwalić idealnymi figurami, na które bardzo ciężko pracują na siłowniach. A z czym zestawiać tą nietypową wersję ramoneski, aby nie wyglądać w niej karykaturalnie?

Krótsze kurtki wymagają odpowiedniego tła. Mimo tego, iż wydają się dość trudnymi do ogrania ubraniami, tak naprawdę pasują do najróżniejszych elementów garderoby. Wspaniale komponują się przede wszystkim z sukienkami. Zarzucone na zwiewne i delikatne kreacje przełamują ich lekki wygląd, nadając stylizacji niesamowitego i mocnego charakteru. Efektownie kontrastują z różowymi czy beżowymi tkaninami, zwłaszcza tymi pokrytymi dodatkowymi motywami kwiecistymi. Czerń tak naprawdę świetnie łączy się ze wszystkim, zatem wybierając dla siebie krótką skórzaną kurtkę, najlepiej zdecydować się na tą ciemną o głębokim odcieniu. Nikomu nie powinna ona sprawić żadnych trudności. Nawet osoba nieznająca zasad łączenia kolorów poradzi sobie z czernią, zestawiając ją dosłownie ze wszystkim.

Skórzana krótka kurtka pasuje też do mocnych i rockowych stylizacji. Idealnie sprawdzą się one wieczorową porą – w klubach, pubach czy na kameralnych imprezach. Wcale nie trzeba zakładać jej na kuse sukienki czy spódniczki. Zestawiona z obcisłymi, idealnie przylegającymi do nóg spodniami zaprezentuje się jeszcze bardziej efektownie, zwłaszcza jeśli spodnie będą także wykonane z naturalnej lub sztucznej skóry. Cały strój warto jeszcze czymś urozmaicić. Do spodni można włożyć obcisłą lekką koszulkę z większym dekoltem, a na nogi założyć mocne buty – glany lub modne trapery uzupełnione ćwiekami czy wyrazistymi dżetami. A co z pozostałymi dodatkami? W roli biżuterii sprawdzą się srebrne bransolety, większe naszyjniki i kolczyki w kształcie kółek. Mocna stylizacja wymaga bowiem odpowiedniej oprawy. Decydując się na założenie skórzanej krótkiej kurtki, obcisłych spodni i oryginalnych butów, nie można nie zadbać o pozostałe elementy stroju – każda jego część powinna aż krzyczeć, zwracając na siebie dużą uwagę.

Warto jeszcze wspomnieć o tym, że krótka kurtka skórzana nie będzie niestety każdemu pasować. Raczej nigdy nie zaprezentuje się ona dobrze na męskim ciele, które same w sobie jest na tyle duże, że ubrane w niewielką kurtkę zaczyna prezentować się dość śmiesznie i karykaturalnie. Na krótszą odzież mogą sobie pozwolić też wyłącznie szczupłe panie i młode dziewczyny. Podkreśla ona bowiem wygląd figury i może niepotrzebnie zaburzać jej proporcje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here