Jak przygotować dom na przybycie dziecka?

Niedawno dowiedziałeś się, że już za kilka miesięcy zostaniesz rodzicem? Zastanawiasz się, co powinieneś kupić, aby zapewnić maluszkowi jak najlepsze warunki do życia i dorastania? Wielu młodych rodziców staje przed tym samym problemem, a producenci zabawek oraz przeróżnych akcesoriów dla dzieci skrzętnie wykorzystują ich niewiedzę, aby jak najwięcej zyskać. Kto nie chciałby kupić dla swojego dziecka ślicznej, pluszowej zabawki? Albo wyjątkowo miękkiej pościeli? Każdy rodzic pragnie, aby jego maluszek miał wszystko, czego zapragnie. Ale oprócz ładnego wyglądu większość rzeczy nie spełnia żadnej pożytecznej funkcji i okazuje się być tylko zbędnym wydatkiem. Dowiedz się, co rzeczywiście warto kupić i jak urządzić pokój dla niemowlaka, aby Twoje dziecko było szczęśliwe bez wydawania ogromnych pieniędzy.

Łóżeczko
Łóżeczko jest z pewnością podstawowym elementem wyposażenia każdego pokoju. Początkowo powinieneś zastanowić się, czy w pierwszych dniach swojego życia maluch będzie spał w pokoju z Wami, czy od razu w osobnym pomieszczeniu. Jest to temat rzeka i można nad nim dyskutować naprawdę długo, ale wiele zależy od tego, jaki tryb życia prowadzicie. Poranne przygotowania do pracy mogą budzić dziecko, a płacz niemowlaka w nocy sprawi, że żadne z rodziców się nie wyśpi. Niezależnie od tego, którą opcję wybierzesz, opłacalne będzie łóżeczko służące dziecku przez minimum kilka lat. Dlatego powinno posiadać możliwość regulacji wysokości materaca oraz zdejmowane szczebelki – dzięki temu w przyszłości zamieni się w zwykłe łóżko dla małego dziecka.

Szafa i komody
Noworodek jest malutki, ale jego rzeczy potrafią zajmować naprawdę sporo miejsca. Płyn do mycia, balsamy nawilżające, kremy na odparzenia, niekończące się pokłady pieluszek i ubranka, których wciąż przybywa, ponieważ maluch rośnie, nie mogą leżeć porozkładane po całym pokoju bez żadnego ładu i składu. Spowoduje to gromadzenie się niepotrzebnych warstw kurzu, które mogą wywołać u niemowlaka alergię. Dlatego jeśli zastanawiasz się, jak urządzić pokój dla niemowlaka, pomyśl o zakupie dużej szafy i pojemnej komody, która pomoże Ci utrzymać porządek w pomieszczeniu dziecka.

Przewijak
Przewijak to kolejna podstawowa rzecz, która powinna znaleźć się w wyposażeniu każdego pokoju. Znacznie ułatwia komfort zmiany pieluszek, ponieważ rodzic nie musi się schylać i dodatkowo nadwyrężać kręgosłupa, który podczas całej opieki nad małym dzieckiem jest i tak narażony na spory wysiłek. W dodatku jego specjalny kształt chroni dziecko przed upadkiem. Najpopularniejsze przewijaki to te, które zakłada się na łóżeczko oraz takie, które są wbudowane w komodę. Zanim na któryś się zdecydujesz, musisz ocenić, ile miejsca jest w pokoju. Jeśli jest on dosyć spory, to warto rozważyć przewijak z komodą. Dzięki szafce podczas przewijania będziesz miał przy sobie wszystkie niezbędne rzecz i nie będziesz musiał nawet na chwilę oddalać się od dziecka. To bardzo ważne, ponieważ niemowlaki bywają dosyć ruchliwe przez co łatwo mogą zrobić sobie krzywdę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here