Barwy jesieni

Miesiące letnie szybko mijają. Gorące dni, podczas których chodziliśmy lżej ubrani, w połowie września stają się coraz rzadsze. Pojawiają się coraz częściej deszcze, temperatury spadają. Owszem, jeszcze występują co jakiś czas gorące dni, podczas których czujemy się jak latem. Jednak poranki są chłodne . Może nie są to temperatury, podczas których potrzebna by nam była kurtka z kapturem, ale na pewno warto ubrać się cieplej.

Ten moment jest odpowiedni, by dokonać przeglądu naszych szaf. Sprawdzić, czy rzeczy, których używaliśmy w ubiegłym roku jeszcze się nadają. Często są to ubrania, które są w bardzo dobrym stanie, jednak co innego decyduje o tym, że ich nie ubierzemy. Moda zmienia się bardzo szybko. To co było jeszcze modne w ubiegłym roku, w tym sezonie jest już zupełnie nie na czasie.

Oferta na jesień i zimę pojawia się w sklepach dosyć szybko. Po letnich wyprzedażach, które trwają od połowy wakacji, wystrój sklepów zmienia się. Pojawiają się ubrania cieplejsze. Na sklepowych półkach znajdziemy prędzej teraz grube swetry, niż stroje kąpielowe. Na wieszakach będzie wisiała kurtka z kapturem, zaraz przy ciepłym płaszczu.
Wiele osób, już na początku sezonu, zaczyna śledzić pojawiające się oferty w sklepach on-line, przeglądając to co się nowego pojawiło, obserwując jakie trendy będą w bieżącym sezonie. Z każdym rokiem, obserwujemy, jak nasza moda wyrywa się z zakorzenionego przez wiele lat ponurego stylu.

Wszyscy doskonale pamiętają ubrania w ciemnych kolorach: czarne, szare i brązowe. Można przypomnieć sobie poranne przejazdy autobusem, gdy wszyscy jechali do pracy. Nikt się nie wyróżniał. Widok ubranych w ubrania o zbliżonych kolorach, niekształtnie uszytych, sprawiał równie przygnębiające wrażenie co deszczowa, jesienna pogoda. Tłum stanowił jedna masę, w której nikt się nie wyróżniał.

Obecnie, wystarczy rano przyjrzeć ludziom w metrze, aby dostrzec całą gamę charakterów, stylów, kolorów. Ich indywidualizm. To główny trend, który teraz dominuje w modzie. Każdy wybiera to co lubi, to co najlepiej oddaje jego charakter, nastrój. Jesienne miesiące nie są już szare i przygnębiające. Otaczający nas ludzie noszę ubrania we wszystkich barwach. Zamiast, tak popularnych jeszcze niedawno, czarnych płaszczy i kurtek, coraz częściej trafia się kurtka z kapturem w kolorze żywej czerwieni. Rozmaite fasony butów, równie kolorowych. Owszem ciemne rzeczy są nadal noszone, ale ich zestawienia z innymi elementami garderoby sprawiają, że nie wyglądają one ponuro i depresyjnie.

Nie od dziś wiadomo, że to jak się ubieramy, ma wpływ na nasze samopoczucie. Widząc jak ubrana jest dana osoba, jesteśmy w stanie dość łatwo przewidzieć jaki ma charakter. Szaro, nieciekawie ubrani ludzie bardzo często (oczywiście nie jest to żelazna reguła) są osobami smutnymi, często zakompleksionymi, wycofanymi. Napotykając osobę ubraną w krzykliwe kolory, możemy z duża dozą prawdopodobieństwa odgadnąć, ze jest to osoba odważna, przebojowa, nastawiona na sukces. Osoba optymistycznie spoglądająca na życie. Oczywiście nie należy zakładać, że wszyscy mają ubierać się w określony sposób. Każdy ubiera się tak jak chce i tak jak lubi. A na szczęście sklepy zapewniają nam wybór.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here