Jak wprowadzac jedzenie niemowlakowi?

O tym, jak wprowadzac jedzenie niemowlakowi, powinna wiedzieć każda mama, troszcząca się o swoje dziecko. W pierwszych miesiącach życia malucha, nie musi się zbytnio przejmować tą kwestią, gdyż pije on wyłącznie mleko z piersi bądź modyfikowane. Dopiero od piątego, najpóźniej siódmego miesiąca życia, sytuacja się zmienia i kobieta powinna zacząć się interesować, jak wprowadzac jedzenie niemowlakowi.
Pierwsze pokarmy stałe mogą pojawić się w diecie dziecka najwcześniej około siedemnastego tygodnia życia. Najlepiej zacząć od podawania mu jednoskładnikowego dania, np. gładkiego musu z marchewki lub ziemniaczka. To najlepszy sposób na to, jak wprowadzac jedzenie niemowlakowi. Dzięki temu można ułatwić mu przyzwyczajenie się do nowej formy posiłków. Pierwsze próby zazwyczaj nie są zbyt udane. Dziecko wypluwa jedzenie, odwraca się od niego, a posiłek zamiast trafiać do buzi, ląduje wszędzie dookoła. Rodzice nie mogą się wówczas zrażać, gdyż do karmienia trzeba podchodzić z dużą wytrwałością i cierpliwością.
Jak wprowadzac jedzenie niemowlakowi, aby uniknąć kłopotów z trawieniem czy uczuleniami? Najbezpieczniejszym sposobem jest podawanie dziecku bardzo prostych, na przykład jedno lub dwuskładnikowych, lekkostrawnych posiłków. Marchewka czy ziemniaczek są idealne na początku rozszerzania diety i większość maluchów bez problemu je przyswaja.
Rodzice przy karmieniu niemowlaka powinni cały czas pamiętać o tym, jak wprowadzac jedzenie niemowlakowi. Pośpiech nie jest wskazany i nie warto spieszyć się z próbowaniem kolejnych składników. Lepiej jest pozwolić dziecku, aby przyzwyczaiło się do nowego smaku przez kilka dni, a dopiero potem ostrożnie podawać mu kolejne propozycje posiłków. Jak wprowadzac jedzenie niemowlakowi, aby bez problemu akceptował on wszystkie smaki? Oczywiście, każdy maluch będzie miał własne preferencje smakowe i jedna potrawa będzie dla niego smaczniejsza, inna z kolei w ogóle nie będzie mu smakowała. Warto rozpocząć od podawania mu warzyw, a dopiero potem owoców, aby zbyt szybko nie przyzwyczaił się do słodkiego smaku!
Każda mama ciekawi się, jak wprowadzac jedzenie niemowlakowi. Jest ciekawa, czy jej dziecko chętnie będzie zjadało swoje pierwsze posiłki. Może minąć wiele prób, zanim maluch zacznie chętnie jeść i pochłonie całkiem pokaźną porcję. Mama musi uzbroić się w cierpliwość i wytrwale przygotowywać dziecku posiłki.
Niektórzy rodzice są tak zapracowani, że zamiast interesować się tym, jak wprowadzac jedzenie niemowlakowi, wolą kupić gotowe słoiczki, przeznaczone dla dzieci w określonym wieku. To szybkie i proste rozwiązanie, a dania ze słoiczków są tak dobrze przebadane, że rodzice nie muszą się martwić o ich jakość. Jedyną ich wadą jest to, że kiedy dziecko za bardzo przyzwyczai się do słoiczków, może niechętnie jeść domowe jedzenie! Dlatego rodzice powinni wiedzieć, jak wprowadzac jedzenie niemowlakowi i chociaż od czasu do czasu samodzielnie uszykować mu smaczny posiłek w domu. Dzięki temu, dziecko będzie znało różne smaki, a nie tylko dania ze słoiczków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here