Rodzaje termometrów

Farmacja jest jedną z dziedzin która rozwija się w bardzo dynamicznym tempie. Na rynek zostaje wprowadzonych masę różnych produktów, które są lepszej, jak i gorszej jakości. Termometrów dla dziecka i dorosłego jest również coraz więcej. Różnią się one pod wieloma względami. Co najgorsze, to nie każdy z nich gwarantuje wiarygodny wynik pomiaru. Okazuje się, że wybierając termometr dla niemowlaka jaki jest dostępny w aptece nie zawsze okazuję się to najlepszym rozwiązaniem. Rodzice chcą przecież uzyskać dokładny pomiar, by wiedzieć, jak dalej postępować z chorym dzieckiem.
Nowoczesne termometry w niczym nie przypominają tych tradycyjnych rtęciowych, które zostały już wycofane. Unijna dyrektywa z 2007 r. zakazała ich produkcji ze względu na szkodliwy wpływ rtęci na człowieka i środowisko naturalne. Postawiono przede wszystkim na ekologie. Są bardziej praktyczne, lekkie, nie ma obawy, że się stłuką. Pozytywną cechą jest też to, że są wodoodporne.
Jakie są rodzaje termometrów?
Termometry elektroniczne w dzisiejszych czasach są najbardziej popularne. Dzielą się one na kilka rodzajów. Mianowicie można ich używać do mierzenia temperatury pod pachą, w ustach, w odbycie, a także w uchu i przy czole. Są przeznaczone dla każdego. Wynik uzyskać można już po kilku sekundach mierzenia. Cena takiego produktu jest również stosunkowo niska.
Termometry elektroniczne bezdotykowe, czyli sensoryczne, są najnowocześniejszymi urządzeniami tego typu. Do mierzenia temperatury wykorzystują podczerwień i nie potrzebują kontaktu z ciałem człowieka. Wystarczy przytrzymać od kilku do nawet kilkunastu centymetrów od ciała, bądź innej części ciała. Najczęściej wykorzystuje się je do badania małych dzieci. Trwa to sekundę, dzięki temu niemowlę nie zorientuję się co się dzieje. Takie urządzenie można również wykorzystać do sprawdzenia temperatury w posiłkach, wodzie, czy nawet powietrzu. Więc z pewnością szereg zastosować można bardzo pomóc rodzicom. Jeśli chodzi o cenę, to jest kilkukrotnie większa niż zwykłe elektroniczne termometry.
Termometr w smoczku jest przeznaczony głównie dla niemowląt, które praktykują ssanie smoczków. Jest to urządzenie nietrwałe, gdyż bateria nie jest wymienna, ani nie podlega ładowaniu. Wytrzymuję maksymalnie do 100 godzin. Urządzenie jest bezsmakowe oraz bezzapachowe. Najważniejszą wskazówką jest to, aby dziecko 30 min przed badaniem nie spożywało napojów, ponieważ temperatura picia może wpłynąć na rezultat. Smoczek jest niewiele droższy od termometru elektrycznego.
Przed zakupem sprzętu należy zadać sobie kilka pytań: dla kogo jest termometr? Dla ilu osób? Jak często zamierzamy z niego korzystać? Jaki mamy budżet? Niektórzy sugerują się wiekiem dziecka, ale ma to raczej znaczenie orientacyjne. Dzieci się różnie rozwijają, mają różny charakter i usposobienie. Czasem łatwiej jest zmierzyć temperaturę spokojnemu niemowlakowi, niż ruchliwemu kilkulatkowi, mimo iż jemu można już wytłumaczyć wagę tego pomiaru.
Najważniejsze jest aby każdy rodzic przed użyciem jakiegokolwiek termometru przeczytał uważnie ulotkę i instrukcję obsługi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here