5 skutecznych zabiegów na cellulit

0
2048

Cellulit to nic innego, jak nierównomiernie rozłożona podskórna tkanka tłuszczowa, która odznacza się na powierzchni skóry. Najczęściej pojawia się w okolicy ud, pośladków i brzucha. Z problemem „pomarańczowej skórki” zmaga się większość kobiet w każdym  wieku. Panuje przekonanie, że cellulit jest spowodowany nadwagą. Niestety, w wielu przypadkach utrata wagi zmniejsza efekt „pomarańczowej skórki”, ale nie likwiduje jej całkowicie. Kremy i balsamy antycellulitowe również okazują się nieskuteczne. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem są specjalistyczne zabiegi na cellulit.

5 najpopularniejszych zabiegów na cellulit.

Niemal każda klinika medycyny estetycznej ma w swojej ofercie zabiegi antycellulitowe. W połączeniu ze zmianą nawyków żywieniowych i wprowadzeniem aktywności fizycznej, mogą zniwelować lub całkowicie zlikwidować problem cellulitu. Jakie są najpopularniejsze zabiegi na cellulit?

  • Endermologia – to masaż specjalną głowicą z wykorzystaniem podciśnienia. Zabieg poprawia krążenie krwi i limfy a także uelastycznia i ujędrnia skórę. Aby uzyskać dobre efekty należy wykonać kilkanaście zabiegów. Cena jednego zabiegu wynosi około 100 – 200 zł.
  • Mezoterapia – polega na wstrzykiwaniu substancji poprawiających krążenie i przyspieszających spalanie tkanki tłuszczowej (m.in. kofeiny) w miejsca objęte cellulitem. W celu uzyskania widocznych efektów należy wykonać serię zabiegów. Cena jednego zabiegu wynosi od 200 zł w górę.
  • Karboksyterapia – to zabieg, który polega na wstrzykiwaniu pod skórę dwutlenku węgla. Ma to poprawiać krążenie i rozbijać komórki tłuszczowe. Cena jednego zabiegu to około 200 zł. Najskuteczniejsze jest wykonanie serii zabiegów w krótkim czasie.
  • Drenaż limfatyczny – to rodzaj masażu, który ma na celu pobudzić krążenie krwi i limfy w skórze. Efektem jest zmniejszenie obrzęków, usunięcie toksyn, ujędrnienie i poprawa elastyczności skóry. Cena zabiegu to około 150 zł,
  • Liposukcja (np. laserowa, ultradźwiękowa) – to zabieg polegający na rozbiciu tkanki tłuszczowej i odessaniu jej ze skóry za pomocą podciśnienia. Efekty są widoczne już po miesiącu od zabiegu. Ceny poszczególnych rodzajów liposukcji są zróżnicowane. Zabieg jest bardzo skuteczny, natomiast czas regeneracji po zabiegu jest dość długi.

Kliniki medycyny estetycznej oferują różne zabiegi, mające na celu usuwanie cellulitu. Osoby decydujące się na takie zabiegi, muszą pamiętać, że najskuteczniejsze są serie, czyli kilka lub kilkanaście powtórzeń. Nie można zapominać o profilaktyce, która pozwoli cieszyć się uzyskanymi efektami przez długi czas. Trzeba pamiętać o: spożywaniu dużych ilości wody, aktywności fizycznej, zdrowych nawykach żywieniowych czy masażach skóry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here