Catering dietetyczny – jaką dietę wybrać?

Catering dietetyczny w Częstochowie, Poznaniu, Warszawie i w innych miastach w Polsce oferuje wiele wariantów. Można postawić na dietę o zróżnicowanym poziomie kaloryczności, dietę paleo, dietę dla cukrzyków i więcej. Jak wybrać tę optymalną do naszego stylu życia?

Specjalna ankieta, czyli firma cateringowa nadciąga z pomocą

Na większości stron firm cateringowych znajdziesz specjalną ankietę lub raczej generator, który po wpisaniu podstawowych danych na Twój temat, pozwoli Ci znaleźć dietę, dostosowaną do Twoich potrzeb. Musisz w nim wpisać płeć, wagę, wiek, wzrost, rodzaj i intensywność uprawianej aktywności fizycznej, cel diety oraz dodatkowe preferencje. Na tej podstawie system wygeneruje katalog diet, na które możesz się zdecydować. Cateringi dietetyczne z Częstochowy i innych miast Polski oferują dania w różnorodnych wariantach.

Jak wybrać odpowiednią dietę?

Przykładowo dla wysokiej kobiety (170 cm wzrostu) o prawidłowej wadze (60 kg) w wieku 30 lat, która dodatkowo pracuje w biurze i raczej rzadko jest aktywna fizycznie, a jej celem jest po prostu utrzymanie wagi, optymalnymi dietami będą między innymi: dieta wege i ryby, zdrowa dieta na co dzień, dieta 6-pack, dieta z niską zawartością węglowodanów oraz dieta bezglutenowa. Z kolei 40-letni mężczyzna o wzroście 180 cm i lekkiej nadwadze (90 kg), uprawiający umiarkowaną aktywność i chcący schudnąć może postawić chociażby na dietę zdrowe odchudzanie, dietę wege i ryby albo dietę paleo.

Catering dietetyczny – nie tylko odchudzanie

Warto pamiętać o tym, że pojęcie „diety” nie musi od razu oznaczać odchudzania. Mając prawidłową wagę, możesz po prostu postawić na zbilansowaną i zdrową dietę, która pomoże dostarczyć Twojemu organizmowi potrzebnych mu składników. Ta dieta zadba o utrzymanie określonej masy ciała. Aby zapewnić sobie długie życie w pełnym zdrowiu należy bowiem dostarczać organizmowi różnorodnych składników – kwasów omega-3, witamin, minerałów. Chodzi o to, abyś nieustannie miał dużo siły i energii, a wszystkie Twoje organy pracowały w odpowiedni sposób.

Diety specyficzne – czy warto na nie postawić?

Catering dietetyczny Częstochowa, Zabrze, Lublin, Gdańsk i wiele innych miast w Polsce oferują w różnorodnych wariantach. Często możliwe jest skorzystanie ze specyficznych diet, jak chociażby dieta ketogeniczna. To bardzo modna w ostatnim czasie metoda żywienia, która zbudowana jest w oparciu o energię dostarczaną przez tłuszcze i ciała ketonowe. Inną, szczególną dietą jest dieta paleo, czyli tak zwana dieta człowieka pierwotnego. Jej idea zasadza się na niskiej zawartości węglowodanów i niskim przetworzeniu żywności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here