taras ogrodowy
fot. Pixabay.com

Taras ogrodowy to idealne miejsce do odpoczynku i relaksu. Dlaczego warto go zrobić? Po to, aby mebli ogrodowych nie stawiać na trawie, nie narażać ich na trudne warunki atmosferyczne jak deszcz czy promienie słoneczne. I samemu zapewnić sobie przed nimi ochronę.

Przeczytaj też: http://www.przejrzystapolska.pl/jak-zrobic-taras-ogrodowy/

Czego potrzebujemy do zbudowania tarasu?

Piękny, drewniany taras w przydomowym ogrodzie to marzenie wielu osób. To tutaj można zaprosić znajomych i rodzinę w ciepłe dni, rozpalić grilla lub ognisko w jego pobliżu, a przy tym świetnie się bawić i jeszcze lepiej spędzać czas. Drewniane tarasy są naprawdę bardzo piękne i dodają uroku naszemu ogrodowi. I wcale nie są takie trudne do samodzielnego zrobienia, jak mogłoby się nam wydawać.

Polecamy więc zacząć od planu lub szkicu. Obraz, który mamy w głowie, lepiej jest przelać na papier. Wówczas budowa stanie się jeszcze prostsza. Z pewnością wiesz już, jak powinien wyglądać Twój wymarzony taras ogrodowy. Chwyć więc ołówek w dłoń i narysuj go z każdym szczegółem. Pamiętaj, że zamiast tarasu drewnianego możesz również wykonać betonowy. Jest to o tyle lepsze rozwiązanie, że taras betonowy służyć będzie nam zdecydowanie dłużej. Płyty betonowe dają się również szybko i sprawnie zmontować. A jeśli będziemy o nie dobrze dbać, możemy być pewni, że taras będzie nam służył przed długie lata. Płyty betonowe montuje się na wspornikach, składających się z plastikowych podpór. Mają one stałą lub regulowaną wysokość. Płyt nie trzeba na takiej konstrukcji ani kleić do siebie, ani fugować. Ich wymiana po kilku latach jest równie prosta jak pierwsze położenie.

Taras drewniany krok po kroku

Taras drewniany z kolei jest bardziej stylowy niż ten betonowy. Aby go położyć potrzebne nam będą legary, które z kolei kładziemy na betonowych słupach. Podłoże pod legary musi być utwardzone, stąd taka konstrukcja. Do budowy tarasu natomiast najlepiej wykorzystać drewniane płyty tarasowe. Możemy wybierać spośród płyt sosnowych, świerkowych, modrzewiowych. Ewentualnie taras możemy również ułożyć z deski kompozytowej. Takie rozwiązanie jest zdecydowanie tańsze niż układanie tarasu z drewna. Deska jest bardzo odporna na warunki atmosferyczna, a do tego nie daje się pleśni i szkodnikom. Nie wymaga również żadnej dodatkowej obróbki. Jej położenie nie jest więc czasochłonne, podobnie jak późniejsze dbanie o nią. Drewniana podłoga tarasowa wymaga jednak większej staranności w jej układaniu, a także utrzymywaniu w porządku, czystości, corocznym malowaniu i impregnowaniu.

Zobacz też: http://www.dbamofigure.pl/meble-ogrodowe-zrob-je-sam/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here