właściwości zdrowotne białej herbaty
fot. Pexels.com

Biała herbata to królowa wśród herbacianych naparów. Jest najbardziej wartościową herbatą – zarówno pod względem właściwości zdrowotnych, jak i ceny. Dlaczego biała herbata jest tak wyjątkowa? Czym różni się od innych herbat? 

Przeczytaj też: http://niepolka.pl/biala-herbata-jakie-ma-wlasciwosci-zdrowotne/

Biała herbata – najlepsza wśród herbat

Biała herbata pochodzi z Chin. Jest pozyskiwana już na wczesnym etapie wzrostu. Liście są jeszcze nierozwinięte – podczas zbioru mają formę pąków, na których znajduje się biały meszek, stąd nazwa herbaty. Zebrane pąki suszy się w całości bezpośrednio po zerwaniu, dlatego jest najmniej przetworzoną herbatą dostępną na rynku. Ciekawostką jest to, że aby uzyskać ćwierć kilograma gotowej do parzenia białej herbaty, trzeba uzbierać i wysuszyć aż 80 tysięcy pąków rośliny. Właśnie dlatego jest najdroższą herbatą, którą można kupić w sklepie.

Jak parzyć białą herbatę, aby w pełni skorzystać z jej dobroczynnych właściwości? Jedną łyżeczkę herbacianego suszu powinno zalewać się wodą o temperaturze między 80 a 90 stopni Celsjusza. Białą herbatę parzy się od dwóch do pięciu minut.

Właściwości białej herbaty

Przez to, że biała herbata jest najmniej przetworzonym napojem herbacianym, ma bardzo dużo do zaoferowania zarówno pod kątem zdrowia, jak i urody. Białą herbatę powinny pić osoby, które chcą się uchronić przed zachorowaniem na raka, ponieważ jest najsilniejszym przeciwutleniaczem wśród herbat. Jest również niezawodna w profilaktyce chorób sercowo-naczyniowych – herbata pomaga utrzymać właściwy poziom cholesterolu we krwi, chroniąc organizm przed miażdżycą. Biała herbata potrafi odpowiednio stymulować układ immunologiczny, dlatego jest także dobrym strażnikiem odporności człowieka. Biały napar skutecznie wspomaga leczenie cukrzycy, ponieważ potrafi obniżyć poziom glukozy we krwi oraz zwiększyć zawartość insuliny. Co więcej, biała herbata ma także właściwości kosmetyczne. Pomaga między innymi poprawić stan cery, działa anty starzeniowo i regenerująco oraz zabezpiecza skórę przed szkodliwym działaniem słońca.

Zobacz także: http://www.dbamofigure.pl/masz-chandre-sprawdz-jak-mozesz-poprawic-sobie-samopoczucie/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here