Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

0
984

Panowie, którzy zamierzają oświadczyć się swojej wybrance, stoją przed trudnym wyborem pierścionka zaręczynowego. Oczywiście wybór jest wręcz ogromny, jednak mężczyźni często nie do końca zdają sobie sprawę z tego, jakie parametry powinien mieć pierścionek i na jaki się właściwie zdecydować. Poniżej przedstawiamy krótki poradnik dla każdego mężczyzny planującego oświadczyny.

Jaki kruszec wybrać?

Podstawową w wyborze pierścionka zaręczynowego jest wybór kruszcu. Najczęściej mężczyźni decydują się na złoto lub srebro. Tym niemniej warto mieć na uwadze, że doskonałym wyborem jest właśnie złoty pierścionek zaręczynowy. Złoto było wybierane już przez naszych dziadków, bowiem jest ono uznawane za stosunkowo trwałe oraz nie traci na wartości. Co więcej, pary często decydują się na złote obrączki ślubne, stąd złoty pierścionek zaręczynowy doskonale będzie wyglądał na palcu ukochanej w połączeniu z obrączką. Obecnie panuje bowiem moda na noszenie złotych pierścionków zaręczynowych wraz z obrączką na palcu zaręczynowym. Oczywiście wybór srebrnego pierścionka nie będzie zły, jednak sprawdzi się jedynie w przypadku, gdy ukochana uwielbia srebro i nosi tylko i wyłącznie biżuterię ze srebra. Wybór złotych pierścionków zaręczynowych jest bardzo duży w niemal każdym sklepie jubilerskim. Możemy zdecydować się na pierścionek z małym kamyczkiem ozdobnym lub diamentem, jednak wtedy mamy też do czynienia z nieco wyższym pułapem cenowym.

Próba złota

Złoty pierścionek zaręczynowy może być wykonany z kruszcu o próbie 375, 500 oraz 750. Oczywiście istnieją jeszcze inne próby (mniejsze lub większe), lecz w praktyce to te trzy są najczęściej spotykane w sklepach jubilerskich. Próby różnią się między sobą zawartością czystego złota, a co za tym idzie, również ceną. Najtańsza, ale i najmniej szlachetna jest próba 375. Decydują się jednak na nią osoby, które dużo pracują manualnie. Jest ona bowiem stosunkowo odporna na zarysowania. Jeżeli więc wybranka wykonuje dużo prac ręcznych, złoty pierścionek zaręczynowy może być wykonany właśnie z próby 375. Najpopularniejsza jest próba 500, która jest też w średnik pułapie cenowym. Najdroższe są złote pierścionki zaręczynowe wykonane z próby 750, która jest bardzo szlachetna, niemniej jednak może ulec zarysowaniu w dosyć prosty sposób. Decyzja co do wyboru próby powinna zapaść indywidualnie, jednak warto mieć na uwadze, kiedy dany złoty pierścionek zaręczynowy sprawdzi się lepiej, a kiedy warto zdecydować się na nieco inną, wyższą lub niższą próbę złota.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here