Mieszkanie w stylu Urban Jungle

Życie w mieście ma mnóstwo zalet. Jednak szybkie tempo życia powoduje, że nie zawsze mamy czas na to, by cieszyć się tym, co nas otacza. Betonowe ściany, asfalt przyczynia się do tego, że na co dzień brakuje nam możliwości kontaktu z przyrodą i naturalnym, zielonym kolorem. Jak można próbować zrekompensować sobie te braki?

Metamorfoza mieszkania

Wiele osób zamiast minimalistycznego sposobu urządzania wnętrz, decyduje się na bardziej żywiołowy styl, który dodaje koloru i życia w pokoju. Jednym z takich innowacyjnych, ciekawych stylów jest Urban Jungle. Jak sama nazwa wskazuje to styl, który wprowadza atmosferę i klimat dżungli do mieszkania. Dzięki zastosowaniu tego trendu do mieszkania wprowadza się atmosferę ukojenia i spokoju. Okazuje się, że wystarczy parę zielonych, mocnych akcentów, żeby ożywić pomieszczenie. Butelkowa zieleń jest kolorem dominującym w tego typu aranżacji. Dlatego bardzo często stosuje się zielone, żywe kwiaty w postaci popularnych monster, aloesów, paproci, dracen, kaktusów czy sukulentów. Rośliny można umieszczać praktycznie wszędzie, na meblach, półkach, parapetach, kwietnikach lub nawet na podłodze.

Dodatki w trendzie miejskiej dżungli

Oprócz żywych kwiatów do klimatu miejskiej dżungli przyczyniają się takie dodatki jak zasłony, dywany, meble oraz inne drobne dodatki. Jednymi z takich dodatków są dywany w stylu Jungle i liście. Motywy, które występują na dywanach Urban Jungle to tropikalne liście i dzikie ptactwo, a także motywy kwiatowe. Tego typu motywy nadają pomieszczeniu tropikalnego, przyjemnego charakteru. Zieleń w każdej odsłonie znajdzie swoje miejsce w tym stylu, można do woli tworzyć kompozycję na przykład z koloru oliwkowego, szałwiowego, khaki, miętowego albo koloru butelkowej zieleni. Skoro styl Urban Jungle tak bardzo korzeniami sięga do dżungli, puszczy i rajskich wysp, to najlepszym wyborem będą meble drewniane albo takie, które stylizowane są na drewniane. Do stylu miejskiej dżungli idealnie nada się także drewniany stół z krzesłami. Niektórzy bardziej gustują w meblach z rattanu lub wikliny. Nic nie stoi na przeszkodzie aby w kąciku kawowym, był umieszczony rattanowy lub wiklinowy stolik kawowy z fotelem lub innym wygodnym siedziskiem. Dywany wełniane idealnie wpasują się w te meble wykonane z naturalnych materiałów. Wełna zapewnia wysoki komfort oraz przyjemność podczas użytkowania. Wybierając dywan, to najbezpieczniejszą wersją będzie taki, który zawiera motyw roślinny. Jeśli jednak w mieszkaniu czy pomieszczeniu mamy już dużo dekoracji w zielonej kolorystyce, to być może lepiej byłoby przemyśleć motyw z jakimś delikatnym wzorem geometrycznym albo jednolitą barwę dywanu.

Połączenie z innymi kolorami

Zielone akcenty będą elegancko prezentować się w połączeniu z piękną bielą. Na jasnym, białym tle każdy odcień zieleni będzie podkreślony i wyeksponowany na pierwszy plan. Oprócz uniwersalnej bieli, we wnętrzach urządzonych według stylu Urban Jungle można zastosować takie neutralne kolory, jak jasne beże, szarości lub delikatne brązy. Co niektórzy są bardziej odważni i wybierają czarne akcenty lub dodatki albo na jednej ścianie stosują intensywną barwę. Miłośnikom stylu Urban Jungle przede wszystkim zależy na tym, aby w swoich czterech ścianach znaleźli ukojenie, spokój, wytchnienie nie tylko dla ciała i oka, ale również dla umysłu. Potwierdzone jest, że zieleń właśnie tak wpływa na ciało i umysł. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie tapety lub fototapety, która motywem będzie nawiązywać do egzotycznych części globu ziemskiego, do tropikalnej dżungli lub rajskiej wyspy. Dzięki fototapecie nie będziemy musieli używać za wielu innych dodatków, ponieważ bardzo intensywna zieleń na flizelinie sprawi, że dzięki tej ozdobie ściennej będziemy mieli poczucie bycia blisko natury i przyrody. W pomieszczeniach takich jak salon, sypialnia, łazienka lub przedpokój najczęściej wybierane są motywy mocno zielonych roślin, które nadają dziki charakter.

Dziecięcy pokój w stylu Urban Jungle

Z kolei w dziecięcych pokojach styl nawiązujący do dżungli może znaleźć swoje miejsce na tapecie lub fototapecie z drukowanym słoniem, małpą, leniwcem albo żyrafą lub piękną, bardzo barwną papugą. Duży, przytulny dywan na środku pokoju sprawi, że dziecko razem ze swoimi kolegami będzie spędzał czas na wielogodzinnych zabawach, które przeniosą ich w wyobraźni do dzikiego, pełnego niebezpieczeństw świata, w których będzie im udawało się zaprzyjaźnić się z dzikimi zwierzętami oraz znajdować bezpieczne kryjówki przed drapieżnikami. Bez względu na to, czy nasza pociecha jest chłopczykiem czy dziewczynką, każde z nich w świecie dżungli znajdzie zwierzaka, którego chciałoby mieć w swoim pokoiku jako motyw na ścianie lub dywanie.

Relaks, wypoczynek i wytchnienie kojarzą nam się z przebywaniem w zielonym otoczeniu. Jest to jeden z powodów, dla których tak chętnie myślimy o urządzeniu mieszkania w stylu nawiązującym do naturalnej, dzikiej dżungli. Jest to idealny trend, szczególnie dla osób, które lubią pielęgnować zielone rośliny. Zawsze można chociaż jeden pokój urządzić w tym naturalnym stylu.

Potrzebujesz więcej ciekawostek z zakresu projektowania wnętrz? Zapraszamy do serwisu Dom-idealny.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here