Funkcjonalny i estetyczny przedpokój jako wizytówka mieszkania

To właśnie przedpokój jest wizytówką naszego domu i wpływa na pierwsze wrażenie odbioru całej nieruchomości. Właśnie dlatego inwestorzy powinni postarać się o jego należyte urządzenie. Należy jednak wspomnieć, że od tej części “czterech kątów” wymaga się znacznie więcej. Przedpokój nie może być tylko ładny, estetyczny czy zgodny z najnowszymi trendami mody, ale musi być przede wszystkim praktyczny i funkcjonalny. Właśnie w tym miejscu zostawiamy przecież okrycia wierzchnie oraz obuwie.

Jak urządzić mały przedpokój, aby był w pełni funkcjonalny?

Nie da się ukryć, że przedpokój stanowi zwykle niewielkie pomieszczenie, przez co jeszcze trudniej zaaranżować go tak, aby był w pełni komfortowy w użytkowaniu. W takim wnętrzu na pewno nie powinno być zbyt dużo mebli ani nadmiaru rozmaitych akcesoriów czy dekorów. Sprawdzi się szafka na obuwie, wieszaki na okrycia wierzchnie czy stojak oraz siedzisko do wygodnego wkładania, czy zdejmowania butów. Warto pamiętać także o dużym lustrze. 

Wybierając poszczególne elementy wyposażenia przedpokoju, szczególną uwagę zawsze należy zwrócić na ich jakość. Meble muszą być odporne na zabrudzenia, ale również niskie temperatury, które mogą panować w wiatrołapie. Wymaga się również, aby były odporne na działanie wody, kiedy na przykład wieszamy na wieszaku przemoczoną od deszczu kurtkę. 

Ważne, aby przedpokój był łatwy w utrzymaniu czystości, każdego dnia jest przecież narażony nie tylko na intensywną eksploatację, ale również destrukcję w wyniku działania różnych czynników. Wraz z butami do tego pomieszczenia wnosimy błoto, piasek, ziemię, a na kurtkach różnego rodzaju brud, jak kurz czy pył.

Podłoga w przedpokoju

Szczególnych właściwości wymaga się od podłogi, jaka funkcjonuje w przedpokoju. To właśnie ona narażona jest na intensywne użytkowanie. Przedpokój jest chyba jedyną częścią całego mieszkania, z której trzeba korzystać każdego dnia, stanowi łącznik między innymi pomieszczeniami w domu, a strefą zewnętrzną. To właśnie w przedpokoju zostawiamy brudne buty i kurtki. 

Podłoga w przedpokoju musi być odporna na brud, ale też rysowanie, pękanie, odbarwienia, działanie wody czy niskich temperatur. Weź pod uwagę, że podeszwy Twoich butów są wykonane z różnych materiałów, a szpilki bardzo łatwo mogą uszkodzić podłogę. 

Najlepszą opcją są płytki do przedpokoju. Idealnie sprawdza się gres lub kamień naturalny typu granit. Należy podkreślić, że płytki sprawdzają się nie tylko dlatego, że są trwałe i odporne oraz łatwo utrzymać je w czystości. Ten materiał wybierany jest najczęściej, jeśli w przedpokoju zostaje zastosowane ogrzewanie podłogowe. 

Trzeba przyznać, że płytki są znacznie lepszą opcją, niż drewniany parkiet, panele czy wykładzina w przedpokoju. Ponadto mogą stanowić doskonały element dekoracyjny, ponieważ producenci oferują ich tak ogromny wybór, że bez problemu każdy wybierze podłogę wedle własnych preferencji i ulubionego stylu aranżacji domowej przestrzeni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here