Liposukcja laserowa

0
1132

Wszyscy staramy się dbać o własny wygląd, nie tylko po to, aby wyglądać atrakcyjnie w oczach innych, ale przede wszystkim, aby czuć się dobrze we własnym ciele. W końcu podstawy naszej pewności siebie zależą od tego jak sami siebie postrzegamy, co o sobie myślimy. Zdarza się, że pomimo szczerych chęci nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z wymodelowaniem naszej sylwetki stosując podstawowe zasady, czyli dobrze dobraną dietę i trening. Powoduje to, że niestety czujemy się gorsi. Osoby, które nie mogą sobie z różnych względów pozwolić na zadbanie o sylwetkę w tradycyjny sposób lub u których te sposoby nie przynoszą pożądanych efektów mogą zainteresować się profesjonalnymi zabiegami z zakresu medycyny estetycznej. Jednym z popularniejszych i dosyć mało inwazyjnych zabiegów jest liposukcja.

Co to jest liposukcja?

Liposukcja to odsysanie nadmiaru tkanki tłuszczowej z poszczególnych części ciała. Umożliwia modelowanie sylwetki w precyzyjny sposób. Zabieg ten stwarza dodatkową możliwość przeszczepienia pobranego tłuszczu w inne okolice naszego ciała np. do piersi, w celu ich powiększenia. Liposukcja ma przewagę nad tradycyjnym odchudzaniem, ponieważ usuwa ona tkankę tłuszczową na stałe, co sprawia, że efekty są zdecydowanie trwalsze. Jest także stosunkowo mało inwazyjnym zabiegiem, który nie niesie ze sobą dużego ryzyka powikłań. Najczęściej wykonuje się go z czysto estetycznych względów. Po zabiegu istotne jest oczywiście, żeby właściwie zadbać o siebie, stosując się do wszystkich zaleceń wydanych przez lekarza, ponieważ w ten sposób możemy zmaksymalizować pożądane efekty i sprawić, że czas rekonwalescencji przebiegnie prawidłowo.

Rozważając skorzystanie z liposukcji warto zainteresować się szczególnym rodzajem tego zabiegu, jakim jest liposukcja laserowa. Jest to alternatywa dla tradycyjnego wariantu zabiegu. Decydując się na laserową wersję musimy liczyć się z większymi kosztami, ale jednocześnie możemy też liczyć na lepsze efekty. W liposukcji laserowej tkanki, które otaczają obszar poddany zabiegowi nie ulegają uszkodzeniu, co powoduje szybszą rekonwalescencję. Ponad to podczas liposukcji laserowej zostaje pobudzone wytwarzanie kolagenu. Dzięki temu wykazuje ona pozytywne działanie na stan naszej skóry regenerując i odmładzając ją, co dodatkowo eksponuje efekty zabiegu.

Oczywiście nie w każdym przypadku możemy się poddać liposukcji. Przeciwwskazaniami są między innymi cukrzyca, niewydolność nerek lub wątroby, ciąża. Odsysanie tłuszczu, pomimo wielu zalet i dobrych rezultatów nie może być traktowane, jako sposób na znaczną redukcję wagi ciała. To, jaki efekt dokładnie możemy osiągnąć w naszym przypadku jest w stanie ocenić jedynie lekarz podczas osobistej konsultacji.

Pamiętajmy, że aby cieszyć się właściwym efektem i mieć pewność, że zabieg będzie bezpiecznie i profesjonalnie przeprowadzony musimy wybrać właściwego specjalistę oraz odpowiednią formę zabiegu. Więcej szczegółowych informacji o wariantach oraz o przebiegu liposukcji możemy znaleźć na stronie wrosinski.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here