Laryngolog

Człowiek z natury nie lubi wizyt w szpitalach i u specjalistów, którzy zajmują się leczeniem najróżniejszych schorzeń. Laryngolog to lekarz, który zajmuje się licznymi schorzeniami związanymi z zatokami, krwawieniami z nosa, przewlekłym katarem i wieloma innymi problemami zdrowotnymi. Do specjalisty warto udać się natychmiast po zaobserwowaniu objawów stale nawracającej anginy, długotrwałej chrypki, krwotoków z nosa, a nawet stanu zapalnego zatok.

Zarówno laryngolog dla osób dorosłych, jak i laryngolog dziecięcy powinien mieć niezbędną wiedzę w zakresie leczenia schorzeń związanych z chorobami uszu, nosa i krtani. Warto dodać, że usług specjalisty, jakim jest laryngolog, można skorzystać nieodpłatnie w ramach świadczeń NFZ, a także prywatnie w dowolnie wybranej placówce medycznej. Oto kilka najistotniejszych problemów zdrowotnych, które należy bezwzględnie skonsultować z laryngologiem:

  • przewlekły katar,
  • ropne wydzieliny z nosa,
  • problemy z połykaniem,
  • zapalenie ucha środkowego – nawracające,
  • chrapanie (u dzieci).

Laryngolog dziecięcy – czym się zajmuje i jakie badania realizuje?

Laryngolog dziecięcy powinien przede wszystkim udzielać pomocy w razie występowania problemów zdrowotnych związanych z uszami, krtaniami i nosem, a także realizować kompleksowe badania diagnostyczne, które pozwalają na wykrycie źródła problemu. W gabinecie laryngolog posiada przede wszystkim profesjonalny endoskop, mikroskop oraz inne niezbędne narzędzia, pozwalające na badanie pacjentów w różnym wieku.

Warto wiedzieć, że laryngolog dziecięcy może zlecać leczenie farmakologiczne, np. antybiotykami w przypadku stanów zapalnych, a także może wykonywać zabiegi chirurgiczne w obszarach głowy i szyi. Co ciekawe, laryngolog podczas diagnostyki pacjenta widzi przede wszystkim: jamę ustną, język, gardło, zęby, migdałki, ujścia ślinianek oraz małżowiny uszne wraz z przewodami słuchowymi. Można powiedzieć, że podczas badania laryngologicznego istnieje spora szansa na wykrycie źródła wszelkich problemów związanych z uchem, nosem czy nawet gardłem.

Ile kosztuje wizyta u laryngologa?

W zależności od rodzaju wykonanych usług diagnostycznych i leczenia, koszt jednej wizyty u laryngologa to wydatek na poziomie od 100 do 300 złotych. Zarówno laryngolog dziecięcy, jak i ten ze specjalizacją u osób dorosłych ma podobne stawki. Na zdrowiu lepiej jednak nie szukać oszczędności i w razie jakichkolwiek problemów zdrowotnych, lepiej udać się czym prędzej do laryngologa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here