Kurtki damskie z kapturem

Małymi kroczkami, ale jednak, zbliżają się chłodniejsze pory roku – jesień i zima. W związku z tym, każda kobieta coraz mocniej rozgląda się za odpowiednią kurtką. A co lepiej sprawdzi się w takim czasie, niż kurtka z kapturem?

Kurtki damskie zimowe z kapturem.

Kurtki z kapturem mają swoich zwolenników i przeciwników, nie da się jednak ukryć, że kaptur jest naszym sprzymierzeńcem w chłodniejsze dni. Możemy się nim opatulić podczas mrozu, nakryć głowę podczas deszczu, a gdy zima jednak nie daję się tak we znaki, jak zazwyczaj, można go opuścić lub nawet odpiąć.

Nie trudno zauważyć, że wśród damskich, zimowych kurtek dominują te z kapturem właśnie. Nasz klimat jest na tyle surowy, że często podczas zimy temperatury spadają do kilkunastu stopni poniżej zera. Jeżeli w tym czasie przebywamy w domu, bądź tylko przeskakujemy z mieszkania do samochodu, a z samochodu do pracy (a później odwrotnie) to damy sobie radę bez kaptura i przetrwamy jakoś te mrozy. Gorzej sprawa wygląda, jeśli korzystamy z komunikacji miejskiej albo musimy dotrzeć do naszej pracy spacerkiem. Wtedy kaptur może okazać się niezawodny.

Jaką wybrać kurtkę?

Wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji, bo ile kobiet tyle kurtek, a ile kurtek tyle kapturów. Jest to oczywiście porównanie nad wyraz, ale prawdą jest, że wybór mamy wręcz nieograniczony. Są kurtki z przyszytym kapturem, ale także i takie, gdzie możemy go odpiąć, gdyż łączy się z kurtką za pomocą guzików albo zamka błyskawicznego. Są kurtki puchowe z puchowymi kapturami posiadającymi ściągacz, idealne wręcz na narty lub zimowe wypady w góry, ponieważ taki kaptur zakryje większą powierzchnię naszej twarzy, chroniąc ją od dokuczliwego mrozu. Są kurtki materiałowe, z pięknymi kapturami, ozdobionymi kontrastowym kolorem futra. Znajdziemy również takie kurtki, dla których kaptur pełni jedynie funkcję ozdobną, jako modny dodatek do stylizacji. Opcje są niezliczone, każda kobieta znajdzie coś dla siebie.

Zalety kaptura:

Czasami można spotkać się ze zdaniem, że kurtki z kapturem są passe. Nic bardziej mylnego, jest wręcz odwrotnie – kaptur nadaje kurtce dodatkowej wartości, a przy tym ma mnóstwo zalet, choćby wymienić tylko kilka z nich:

– zatrzymuje ciepło – w czasie mrozów, ciepło najszybciej ucieka przez głowę, gdyż jest to najmniej osłonięta część ciała. Nie każda z nas lubi czapki, które mogą zniszczyć fryzurę, ale kaptur jest na tyle lekki, że nie przygniecie włosów, a ochroni głowę przed zimnem,
– chroni włosy przed złymi warunkami pogodowymi – późną jesienią oraz zimą, warunki pogodowe są wręcz zabójcze dla naszych włosów. Deszcz, śnieg, mróz – wszystko to ma negatywny wpływ na kondycję włosów, więc powinnyśmy jak najmocniej o nie zadbać. Kaptur pozwoli uchronić je przed wilgotnością lub niskimi temperaturami, nie niszcząc przy tym fryzury.
– dodatkowy, modny look – wiele z kapturów, ma nie tylko formę ochronną, ale także i modową. Nadają kurtce odpowiedniego kształtu i są jej dopełnieniem, więc nosząc taką kurtkę jesteśmy nie tylko zdrowsze, ale i modne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here