Kurtka na zimę

Wraz z nadejściem zimy konieczna jest zmiana garderoby, która będzie teraz zdominowana przez ubrania ciepłe, które pozwolą nam przetrwać nawet najbardziej siarczyste mrozy. Na pewno w tym czasie niezbędna do odpowiedniego funkcjonowania okaże się kurtka czarna pikowana. Często jednak mamy problem z dokonaniem dobrego zakupu, ponieważ ilość kurtek jest na tyle duży, że często dokonujemy nieodpowiedniego wyboru, ponieważ nie kierowaliśmy się praktycznymi kryteriami. W efekcie tego dokonujemy zakupu kurtek nie trzymających ciepło, które dodatkowo uszyte zostały z materiału niezbyt dobrej jakości.
Trzeba mieć świadomość tego, że kurtki zimowe dobrze spełniające swoje zadania nie należą do najtańszych. Na pewno jednak kryterium cenowe nie powinno się znajdować na pierwszym miejscu, ponieważ bardzo szybko odczujemy na własnej skórze, że tanie kurtki nie spełnią naszych oczekiwań. Droga kurtka daje prawie zawsze gwarancję tego, że z powodzeniem będzie nam służyć nawet kilka lat, co powinno nas przekonać do wydania większej gotówki na zakup. Tańsze kurtki znacznie szybciej się zużywają, często nawet deformują, dlatego wymienia się je praktycznie co sezon. W ostatecznym rozrachunku na kilka kurtek niskiej jakości wydamy znacznie więcej niż na jedną dobrej renomy. Przy zakupie trzeba więc myśleć perspektywicznie.
Zimą do wyboru mamy przeważnie dwa rodzaje okrycia wierzchniego. Mowa jest mianowicie o kurtkach oraz płaszczach. W przypadku kurtek wykonanych z wełny bardzo istotne jest to, aby jakość wełny była możliwie największa. Najlepiej oczywiście, jeżeli będziemy mieli do czynienia ze 100% bawełną. Niestety, bywa tak, że oferowane kurtki, które nominalnie wykonywane są z wełny tak naprawdę nie należą do tej grupy. Widoczne jest to na przykład na metce, z której dowiadujemy się, że w kurtce znajdują się jedynie śladowe jej ilości. Takie kurtki z reguły świetnie wyglądają, ale jeśli przyjdą siarczyste mrozy, to nie będą w stanie zagwarantować nam tak oczekiwanego wtedy ciepła. Nawet niewielka ilość wełny dodana do kurtki ma pozytywny wpływ na właściwości grzewcze kurtki. Obecność wełny gwarantuje nie tylko ciepło, ale daje również inny komfort. Otóż nie tylko czyni kurtkę cieplejszą, ale również pozwala skórze swobodnie oddychać. Obecny często w kurtkach poliester nie ma niestety takich właściwości. Materiałami, które są dobrą propozycją na kurtkę jest również nylon oraz kożuch. W tym wypadku również baczną uwagę powinniśmy zwracać na skład. Nylon to jedna z bardziej wytrzymałych tkanin, ale konieczne jest aby taka kurtka składa się jedynie z 100% nylonu. Tylko wtedy otrzymujemy gwarancję noszenia jej przez lata. Dobrej jakości kurtka powinna mieć wypełnienie naturalne, które najlepiej służy ludzkiemu organizmowi. Wypełnienie to charakteryzuje się także najlepszymi właściwościami ogrzewającymi. Niestety, niektórzy z nas nie mogą nosić kurtek wypełnionych na przykład puchem. Wszystko dlatego że może on działać alergicznie, wywołując różnego rodzaju uczulenia. Puch od czasu do czasu wydziela też specyficzny zapach, który nie zawsze jest przyjemny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here