Jak wybrać kurtkę zimową?

Zacznijmy od odpowiedzi na pytanie czym jest właściwie kurtka zimowa. Jest to zazwyczaj płaszcz z dodatkową izolacją, taką jak gruba podszewka, oraz odpowiednią długością, co czyni ją możliwą do użytkowania w niskich temperaturach. Ponieważ solidny płaszcz zimowy powinien być w stanie przetrwać wszystko, co przynosi ze sobą zimna pogoda, musi mieć pewne niezbędne cechy, takie jak przyzwoita odporność na warunki atmosferyczne, ochronę przed śniegiem, deszczem i deszczem ze śniegiem, jednocześnie umożliwiając też osłonę przed lodowatym wiatrem.

Zasadą, którą dobrze jest się kierować przy zakupie solidnej kurtki zimowej jest kupowanie ich rzadko, ale jak najlepszej jakości. Jakość jest ważna przy zakupie płaszcza zimowego, zwłaszcza gdy przygotowujemy się na chłodniejsze miesiące roku. Zakup kurtki to jest poważna sprawa i jeśli wybierzesz prawidłowo, będziesz ją nosić przez dłuższy czas. Podszewka powinna być gruba, ale wygodna. Wybór długości powinien odzwierciedlać zamierzenia, czynności, które będą wykonywane, pogodę i pożądany poziom ciepła. Oraz, oczywiście, Twoje estetyczne upodobania i styl.

Aby skutecznie wybrać kurtkę zimową, ważne jest, aby określić, jakiego rodzaju czynności będziesz w niej wykonywać. Ustalenie, jakie są twoje potrzeby, będzie pierwszym krokiem w znalezieniu odpowiedniej kurtki, która spełni je wszystkie w stu procentach.

Jeśli szukasz kurtki, która zapewni Ci ciepło podczas jazdy na stoku i uprawiania innych dyscyplin sportowych na świeżym powietrzu, najprawdopodobniej będziesz szukać czegoś w wersji bardziej technicznej. Tego rodzaju kurtki mają zwykle bardziej ukierunkowane na wydajność funkcje, takie jak ściągane mankiety rękawów lub kaptury dopasowane do noszenia wraz z kaskiem. Są zwykle lżejsze niż zwykła kurtka zimowa pikowana.
Do codziennego użytkowania prawdopodobnie będziesz potrzebował czegoś bardziej zwyczajnego. Nadal będziesz chciał, żeby było ci ciepło i wygodnie, ale kurtka zimowa na co dzień prawdopodobnie będzie miała więcej funkcji zwiększających wygodę niż opcja bardziej techniczna i będzie zaprojektowana bardziej pod kątem estetyki niż wydajności.

Jeśli to możliwe, warto przymierzyć różne rozmiary tej samej kurtki, przeczytać tabelkę rozmiarów danej marki (nie wszystkie firmy mają takie same) i rozważyć przeczytanie niektórych recenzji. Powinieneś sobie wyobrazić, jak dobrze będą pasować inne ubrania, które masz i zastanowić się, ile warstw zazwyczaj nosisz. Zastanów się, czy chcesz mieć kurtkę dopasowaną do sylwetki, czy coś, co daje trochę więcej swobody w ruchach. Dobra zasada na znalezienie najlepszego dopasowania: jeśli podnosisz ręce nad głową i rozciągasz, plecy powinny pozostać zakryte i dobrze zaizolowane przez kurtkę. 

Zimy mogą być trudne, ale znalezienie niesamowitej kurtki nie musi być. Dzięki temu poręcznemu przewodnikowi możesz spokojnie spać, wiedząc, że kurtka Twoich marzeń nie jest tak trudna do znalezienia, jak Ci się wcześniej zdawało. Gotowy na polowanie na idealną kurtkę? Zróbmy to!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here