Kosmetyki do stylizacji włosów

W obecnych czasach wybór środków do stylizacji włosów jest ogromny. Dzięki nim możemy stworzyć wymarzoną fryzurę oraz utrwalić włosy. Kosmetyki do stylizacji włosów są trwałe oraz odporne na działanie wilgoci. Dodatkowo niektóre z nich posiadają działanie ochronne.

Preparaty do stylizacji włosów

Do najpopularniejszych rodzajów kosmetyków do stylizacji włosów, należą:

  • żel – jest wykorzystywany do utrwalania fryzur. Jego dodatkową zaletą są właściwości nabłyszczające. Jest to kosmetyk, który chroni włosy przed czynnikami zewnętrznymi, a jednocześnie nie obciąża ich. Polecany w przypadku wszystkich rodzajów włosów. Można go stosować zarówno na kosmyki suche, jak i mokre.
  • krem – poprzez swoją konsystencję oraz składniki aktywne, posiada właściwości nawilżające oraz natłuszczające włosy. Do tego sprawia, że włosy zyskują na objętości oraz gęstości. Szczególnie polecany w przypadku włosów, które są zniszczone oraz suche.
  • brylantyna – słynie ze swoich właściwości nabłyszczających i wygładzających. Poprzez jej zastosowanie jesteśmy w stanie podkreślić, każdy szczegół fryzury. Idealnie sprawdzi się w przypadku krótkich męskich włosów oraz przesuszonych i farbowanych włosów damskich.
  • lakier – posiada działanie utrwalające oraz ochronne. Świetnie chroni włosy przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych oraz wilgocią. Podczas korzystania z niego, warto wiedzieć że nie należy go rozpylać na włosy w zbyt dużej ilości, ponieważ wtedy możemy uzyskać efekt odwrotny do zamierzonego.

Przeczytaj też: http://www.dbamofigure.pl/termolifting-czym-sie-wyroznia-ten-zabieg/

Czy kosmetyki do stylizacji włosów są szkodliwe?

Produkty do stylizacji włosów oraz urządzenia do tego przeznaczone, świetnie sprawdzają się do układania różnorodnych fryzur. Niestety zazwyczaj jest tak, że ceną za dobry wygląd jest zdrowie włosów.

Żel, czy lakier do włosów mimo że nie wnikają do cebulki włosa, to mogą doprowadzić do przesuszenia włosów. Suszarka z gorącym powietrzem, czy prostownica też nie pomagają. Doprowadzają do pogorszenia stanu włosów, w wyniku stają się one suche i łamliwe. Taka kondycja włosów jest bardziej narażona na rozdwajanie.

Źródło: https://www.malowanasloncem.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here