Jakie kurtki nosić jesienią?

Widmo lata dudni jeszcze w naszych sercach, ale coraz krótsze dni mówią same za siebie — nadchodzi jesień. Czas zimnych wieczorów, chłodnych deszczy i pochmurnych dni. Warto już teraz przygotować się na tę porę roku, zarówno na te lepsze, jak i gorsze dni. Choć w letnich strojach główną rolę grają przeważnie T-shirty, jesienią najważniejszym elementem każdego outfitu jest kurtka. Jakie powinnyśmy wybrać tego roku?
Kurtki jesienne damskie mają to do siebie, że nie muszą być wypełnione chroniącym nas puchem. Ich najważniejszą funkcją powinna być ochrona przed deszczem, który w tym czasie staje się naszym największym wrogiem. Warto zastanowić się więc nad typowym rozwiązaniem, jakim są płaszcze przeciwdeszczowe. Nie mowa tu jednak o zwykłych jednorazówkach, jakie kupowało się niegdyś w kioskach. Obecnie na rynku dostępne są niezwykle dizajnerskie płaszcze, wykonane z najlepszych materiałów. Kurtki takie można nosić do eleganckich strojów, bez obawy przed przemoczeniem ich.
Innym wariantem są ramoneski — skórzane lub materiałowe. Te pierwsze wykonywane są przeważnie ze skóry ekologicznej sztucznej, więc spotkają się z entuzjazmem kobiet walczących o prawa zwierząt, jak i ceniących sobie niezawodność materiału. Ramoneski łączyć można z każdą stylizacją, choć w tym najlepiej sprawdzają się te o jednolitym kolorze tkaniny. Warto również rozważyć opcję nieco cieplejszą, jaką są tak zwane baranki. Kurtki te posiadają wszyty kożuch, jaki chroni nas przed utratą zimna. Często są w typie ramonesek, lecz tej jesieni zainteresowaniem cieszą się baranki wszyte w katany lub kurtki-pilotki.
Dżins wciąż nie wychodzi z mody. Te tradycyjne okrycia cieszą się wysokim zainteresowaniem u kobiet w każdym wieku. Często posiadają warstwę ocieplaną, dzięki czemu można je nosić bez obawy przed mrozami. Dobrą alternatywą są również wówczas, gdy zakładamy na siebie gruby sweter — to właśnie one najlepiej wyglądają w zestawieniu z cięższymi ubraniami, w dodatku gwarantują przy tym wygodę. Warto przy ich zakupie wybrać kurtkę o rozmiar większą, by takie zabiegi były możliwe.
Kurtki jesienne damskie uciekają także w stronę klimatu kowbojskiego, a ich przykłady na pokazach mody dostrzec można było u takich gigantów jak Dior czy Coach. Co poza tym? Pożądane kurtki posiadać powinny na sobie elementy zwierzęce lub tradycyjną kratkę, która z mocnym akcentem wraca do mody.
Jeśli chodzi o najlepsze kolory, w tej kwestii pozostawiona została spora dowolność. Modne są bowiem wszystkie kolory tęczy, a pstrokate odcienie są idealną opcją dla odważnych kobiet. Do łask jak zwykle wracają jednak pastele, co jest bezpieczniejszą opcją na te chłodne, jesienne dni. Jeśli ktoś jednak woli minimalizm i klasykę, powinien postawić na czarne lub szare płaszcze, które nigdy nie są złym wyborem.
W tym roku jesienne damskie kurtki warto łączyć z sukienkami, które podkreślać będą kobiecość. Warto zaryzykować i eksperymentować nie tylko z krojem, fasonem i kolorem, ale także łączeniem ze sobą kilku różnych stylów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here