farbowanie brwi
fot. pixabay.com

Zadbane brwi to ostatni krzyk mody i wiele kobiet usilnie stara się za nim pędzić. Jednakże dbanie o brwi nie oznacza kaleczenia ich w wyniku chwilowej mody, która za moment przeminie. Kobiety, które chcą się zdecydować na zafarbowanie swoich brwi, powinny się nad tym odpowiednio zastanowić, gdyż jest dość ryzykownym zabiegiem!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/ostroznie-z-farbowaniem-brwi/

Farbowanie brwi henną

Farbowanie brwi henną jest dość ryzykowne nawet w obecnych czasach. Henna jest bardzo mocno alergicznym środkiem, który może spowodować wiele ciężkich dolegliwości skórnych, które trzeba będzie leczyć w sposób nie tylko bolesny, ale i długotrwały.

Wiele osób posiada uczulenie na składniki, które są zawarte w hennie i nie zdaje sobie z tego sprawy. Chcąc jednak wykonać zabiegi farbowania brwi, rzęs lub włosów wybierają się do salonów kosmetycznych czy fryzjerskich bez wcześniejszego przeprowadzenia próby na swoim ciele, czy nie mają alergii. A wówczas efekty mogą być nie tyle niesatysfakcjonujące, ale i kosztowne i bolesne.

Zanim zdecydujemy się na zafarbowanie naszych włosów lub brwi czy rzęs, powinniśmy dokładnie sprawdzić, czy nie mamy uczulenia na hennę, a jeśli jest to w ogóle naszym chwilowym kaprysem, który odpowiada obecnym trendom, lepiej z niego zrezygnować i zdecydować się na inną metodę.

Koloryzowanie brwi

Obecnie istnieje wiele innych sposobów by nadać swoim brwiom innego koloru niż ich naturalny. Możesz skorzystać z dedykowanych tuszy do malowania brwi lub z kosmetyków do ich konturowania. Wówczas uzyskać zadowalający efekt, który jest tymczasowy i nie będziesz musiała się bać, że w trakcie farbowania coś pójdzie nie tak.

Jeśli zależy ci na przyciemnieniu lub rozjaśnieniu swoich brwi możesz również spróbować to zrobić domowymi metodami, które są o wiele bezpieczniejsze, a składniki do farbowania masz z pewnością pod ręką. Nie ulegaj tymczasowej modzie, która może odbić się na twoim zdrowiu, lepiej szukaj bezpiecznych sposobów, które są krótkotrwałe!

Przeczytaj też: http://morini.pl/mgielka-do-twarzy-jakie-ma-dzialanie/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here