Sposoby i narzędzia zażywania narkotyków przez dzieci – jak wykryć uzależnienie od narkotyków u dziecka

Sposoby i narzędzia przyjmowania substancji psychoaktywnych przez dzieci mogą się od siebie znacząco różnić. Wybór metody podania substancji jak i narzędzie ku temu służące jest zazwyczaj zależne od celu jaki osoba uzależniona chce osiągnąć, postaci przyjmowanego narkotyku bądź innych występujących ograniczeń. Droga podania narkotyku ma znaczenie, ponieważ to od tego głównie zależy moc i długość jego działania. Do najczęściej stosowanych dróg zażywania substancji psychoaktywnych należą między innymi;

Drogi przyjmowania przez przewód pokarmowy

Droga doustna: substancja jest wchłaniana głównie przez żołądek i jelita, efekt jej działania jest możliwy dzięki treści pokarmowej żołądka. Do najczęściej zażywanych narkotyków w ten sposób należą tabletki ecstasy oraz leki.

Droga podjęzykowa: substancja jest umieszczana pod językiem, wchłanianie jej do organizmu następuje poprzez błonę śluzową jamy ustnej. Efekt działania narkotyku jest szybki i gwałtowny.  W ten sposób najczęściej przyjmuje się LSD.

Przyjmowane tą drogą narkotyków może powodować ogromne problemy z żołądkiem i układem pokarmowym! Zażywanie narkotyków powoduje olbrzymie spustoszenie w organizmie i pod żadnym pozorem nie powinno ich się przyjmować – jeśli zauważysz u dziecka nieznanego pochodzenia tabletki – podejmij natychmiastowe działania!

Droga wziewna

Palenie lub inhalacja – substancja do krwiobiegu jest wchłaniana poprzez pęcherzyki płucne, następuje jej szybkie i gwałtowne działanie.  Osoby przyjmujące narkotyki w ten sposób bardzo często borykają się z chorobami układu oddechowego. Do najczęściej przyjmowanych narkotyków w ten sposób należy marihuana oraz haszysz, palone ze szklanych lufek bądź w formie skrętów.

Wciąganie do nosa

Substancję wciąga się najczęściej poprzez banknot lub słomkę. Błona śluzowa nosa jest bardzo dobrze ukrwiona co pozwala na bardzo szybkie wchłonięcie się substancji. Efekt działania narkotyku przyjętego w ten sposób jest gwałtowny, jednak krótkotrwały, co powoduje silną chęć wciągania kolejnych dawek. W ten sposób najczęściej przyjmuje się amfetaminę, kokainę oraz inne twarde narkotyki, które występują w postaci proszku.

Zażywanie jakichkolwiek narkotyków prowadzi do bardzo szybkiego uzależnienia, powodując często nieodwracalne zmiany w psychice młodych osób. Jeśli znalazłeś u swojego dziecka akcesoria związane z narkotykami, lub Twoje dziecko jest uzależnione od substancji psychoaktywnych, odwiedź https://terapianaleczow.pl/  w celu zasięgnięcia fachowej pomocy, porad oraz wskazówek jak sobie radzić z problemem uzależnienia.

Nie można nigdy bagatelizować sytuacji związanych z używaniem środków psychoaktywnych przez niepełnoletnich. Ich wymówki, czy obietnice „że więcej się nie powtórzy” nie mają żadnego znaczenia jeśli są już uzależnieni. Zaś tego typu rozmowy pogłębiają w ich nałogu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here