Modne kurtki na jesień

W związku z rozpoczynającym się sezonem jesiennym warto zainteresować się modnymi w tym roku kurtkami przejściowymi. Jak zwykle marki odzieżowe proponują nam ogromny wybór modeli jeśli chodzi o kurtki przejściowe damskie. Niezależnie od panujących trendów, każda kobieta powinna wybierać fason odpowiedni do jej figury, wieku i upodobań. Ślepe podążanie za trendami może doprowadzić do modowej katastrofy, a takich widzimy wiele na polskich ulicach.

W tym roku w najlepsze trwa fascynacja stylem retro. Kroje rodem z lat ’70, ’80 w lekko odświeżonej formie. Królują też typowo jesienne kolory, ciepłe brązy, bordowy i szary. Jednym z popularniejszych wzorów tego sezonu jest kratka. I to w różnych formach, niektóre modele mają delikatną kratkę, a inne duży wzór przykuwający wzrok. Retro akcenty widać też w elementach w przełamanej kolorystyce PRL, ugry i zgniłe zielenie, razem z granatem.

Drugi trend wyraźnie widoczny w kurtkach przejściowych tej jesieni to moda disco lat ’90. Błyszczące materiały, szeleszczący ortalion, sportowe kroje. Całość okraszona miejscami cekinami i atłasowymi wstawkami. Ten trend to zdecydowanie wariant dla odważnych Pań, lubiących eksperymentować ze swoim wizerunkiem.

Wśród kurtek przejściowych damskich możemy znaleźć modele cienkie, prawie letnie, ale też pikowane kurki które możemy nosić nawet wczesną zimą. Modele przejściowe są dobrą opcję na zimę dla osób podróżujących dużo samochodem i przebywających krótko na zewnątrz. Dzięki temu nie trzeba za każdym razem się rozbierać.

Trzeba przyznać, że pikowanie jest nadal modnym elementem ubrań, im drobniejsze tym lepiej i pozwala ożywić prosty model. Dzięki temu też nawet ciepłe kurtki nie wydają się takie obszerne i ciężkie.

Co wziąć pod uwagę przy wyborze kurtki przejściowej? Pierwsza decyzja to czy w ogóle chcemy kurtkę, czy może lepszym rozwiązaniem byłby płaszcz. Dla Pań które chcą zapewnić odpowiednią warstwę ochronną swoim nerkom, lepszym rozwiązaniem będzie płaszcz. Należy jednak pamiętać, że długie płaszcze to opcja tylko dla wysokich osób, tak samo jak modele do pół łydki. Dla dość niskich Pań polecane są krótkie płaszcze lub kurtki. Warto zwrócić uwagę na to czy dana kurtka lub płaszcz nie są zbyt obszerne. Od kilku sezonów bardzo modne są ubrania oversize, ale o ile prezentują się one dobrze na szczupłych osobach, o tyle przy pełniejszych kształtach zamiast maskować, dodatkowo podkreślają dodatkowe kilogramy.

Jeśli zdecydujemy się na lekko zwężany w talii model, możemy wyszczuplić sylwetkę i sprawić, że będziemy wyglądać lżej. Kolejnym elementem wartym uwagi jest kołnierz i kaptur. Szerokie kołnierze i duże kaptury optycznie poszerzają górną część sylwetki i skracają szyję. Dla Pań które chcą wydawać się wyższe lepszym rozwiązaniem jest kurtka z wysoką stójką. Wtedy zakładając apaszkę pod spód i pozostawiając część kurtki rozpiętą, optycznie wydajemy się wyższe.

Nie można też zapomnieć o jesiennych dodatkach. Każdą stylizację możemy odmienić dobierając inną czapkę, kapelusz lub szal. Nie bójmy się czasami zaszaleć i do spokojnych kurtek próbujmy nosić ożywcze dodatki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here