Mała czy duża? Jaką torbę wybrać na co dzień?

0
1189

Mężczyźni coraz częściej decydują się na zakup torby, plecaka albo saszetki. Noszone przy sobie podręczne przedmioty, upychane po kieszeniach – nieestetycznie wybrzuszają kieszenie. Poza tym okoliczności wymagają na panach zabieranie z domu coraz większej ilości różnych akcesoriów. Portfel, klucze, telefon, perfum, książka, dokumenty itd. Wszystkie te rzeczy trzeba gdzieś schować. Zamiast część chować w kieszeniach, a pozostałe nosić w dłoni, wystarczy zainwestować w odpowiedni męski dodatek. Tylko jaki? Mały czy duży? To zależy od sytuacji i trybu życia. Przyjrzyjmy się zatem najpopularniejszym propozycjom galanterii skórzanej, a więc męskiej saszetce i męskiej torbie na ramię.

Raportówka męska, czyli mała saszetka w sam raz na spacer, zakupy i spotkania ze znajomymi

Saszetki męskie na ramię zdobyły już tak dużą popularność, że nie ma chyba mężczyzny, który by o nich nie słyszał. Nadal wielu jednak wzbrania się przed zakupem nerki. Dlaczego? Powodów można szukać w niedalekiej przeszłości, gdy saszetki noszone były wyłącznie przez dojrzałych panów, a z czasem zaczęły kojarzyć się z obciachem. Używano je jako powiększonych portfeli i noszono w dłoni. Dziś nerki męskie powróciły jednak w wielkim stylu i w niczym nie przypominają już modeli sprzed lat.

Raportówka męska

Współczesne torebki męskie w tym wydaniu są unowocześnione, charakteryzują się też ciekawym designem. Można nosić je na ramieniu lub przewiązane przez pas. Są bardzo wygodne i komfortowe w użytkowaniu, bo praktycznie niewyczuwalne. Pasują zarówno do sportowego stylu ubierania, jak i casualowych stylizacji.

Najważniejsze jest jednak to, że w przeciwieństwie do klasycznych męskich toreb są na tyle małe, że nie wymagają ciągłego podtrzymywania. A to sprawia, że świetnie sprawdzają się podczas jazdy na rowerze, spacerów czy zakupów. Nie są może tak pojemne, jak torby, ale pomieszczą wszystkie najważniejsze przedmioty podręczne, typu portfel, klucze, telefon lub chusteczki higieniczne.

Małe torby męskie

Małe torby męskie w tym wydaniu dostępne są zarówno, jako modele tworzone z materiałów sztucznych, ale również jako skórzane dodatki. Te drugie cechuje oczywiście trwałość, odporność i ponadczasowa oryginalność. Inwestując w taki model dodatku mamy pewność, że posłuży nam on przez wiele kolejnych sezonów. Nie wychodząc przy tym z mody!

Torba męska na ramię, jako dodatek idealny do pracy i szkoły

Z kolei torby męskie, jako dodatki nieco większe gabarytowo wybierane są najczęściej przez studentów i mężczyzn, którzy korzystają z nich w pracy. W ramach obowiązków służbowych do pracy zabiera się często różnego rodzaju dokumenty. Większość z nich ma rozmiar A4, dlatego saszetka nie jest w takiej sytuacji dobrym pomysłem. Co innego torba do pracy, która rozmiarem dopasowana jest do klasycznej wielkości dokumentów. Torebki męskie w stylu listonoszki są też bardzo wygodne w użytkowaniu. Wyposażone w długi pasek, można nosić na ramieniu albo przez tors.

Torba studencka często wyposażona jest też w dodatkowe usztywnienia, które chronią przenoszony komputer mobilny. Torba na laptopa zabezpiecza sprzęt, zapewniając mu całkowite bezpieczeństwo. A jak wiadomo, większość studentów na zajęcia zabiera dziś notebooka albo laptopa. W ich przypadku torby męskie listonoszki o specjalnych właściwościach i parametrach są więc bardzo ważne.

torba

Z jednymi z ciekawszych modeli toreb zarówno dużych jak i małych możecie zapoznać się tutaj

Jak widać, wybór saszetki czy torby uzależniony powinien być przede wszystkim od naszego stylu życia, ale i okoliczności w których najczęściej z dodatku korzystamy. Panowie, którzy do pracy chcą nosić torbę, a po niej wzbogacić stylizację czymś mniejszym, powinni zdecydować się na obydwa modele modnych akcesoriów. Ważne, by kierowali się jednak jakością ich wykonania. Nie ma sensu kupować produktów wątpliwej trwałości. Naturalna skóra zapewni możliwość korzystania z wybranych dodatków przez dłuższy czas. Nie trzeba wówczas co sezon wymieniać torby i tracić pieniędzy po raz kolejny. Jednorazowa, ale przemyślana inwestycja jest o wiele korzystniejsza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here