Jak pozbyć się opornego tłuszczu

Odchudzanie to długotrwały proces. Jednak czasem po wielu miesiącach regularnych ćwiczeń i stosowania diety pozostaje oporny do zrzucenia tłuszcz. Najczęściej występuje on na brzuchu, udach i pośladkach. Z kolei u mężczyzn nadmiar tkanki tłuszczowej na klatce piersiowej może być ciężki do usunięcia.

Jak się pozbyć opornego tłuszczu?

Najważniejsze jest odpowiednie odżywianie. Żeby spalić tłuszcz, również ten oporny, musimy być na deficycie kalorycznym. W tym przypadku powinien być on niewielki i wynosić około 200-300 kcal. Dzięki temu nasz organizm powinien pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Jeśli jednak to nie pomaga, to możemy zdecydować się na zabieg usunięcia tkanki tłuszczowej. Salony kosmetyczne oferują także nieinwazyjną metodę usunięcia tłuszczu, którą jest coolsculpting.

Zamrażanie tkanki tłuszczowej wykorzystuje zjawisko kriolipolizy. Martwe komórki są wydalane z organizmu w ciągu kilku lub kilkunastu tygodni po zabiegu. Coolsculpting mobilizuje nasz organizm do usuwania tłuszczu z wybranego przez nas miejsca. Dzięki temu pozbędziemy się kompleksów. Zamrażanie komórek tłuszczowych trwa zazwyczaj kilkadziesiąt minut. Jednak w przypadku dużych partii ciała zabieg ten może się wydłużyć do 2-3 godzin. Z reguły wystarczy jeden zabieg, jednak czasem jest konieczne powtórzenie procesu po sześciotygodniowej przerwie.

Przed zabiegiem powinniśmy pić przynajmniej 1,5 litra wody codziennie przez około 3-4 dni przed planowanym zabiegiem. Po procesie zamrażania tkanki tłuszczowej lekarz przeprowadzi masaż, żeby pobudzić krążenie krwi w miejscach poddanych zabiegowi. Przez następne kilka tygodni powinniśmy zadbać o odpowiednie nawodnienie. Woda pomaga w usuwaniu martwych komórek tłuszczowych z organizmu.

Jakie efekty daje zamrażanie tkanki tłuszczowej?

Zamrażanie komórek tłuszczowych przyniesie nam efekty w postaci utraty tkanki tłuszczowej o około 25 procent. Na pełen rezultat musimy poczekać kilka tygodni. Zamrożone komórki tłuszczowe są wydalane z organizmu powoli, co zapobiega powstawaniu nadmiaru skóry. Jednak zabieg ten nie jest zalecany dla osób otyłych, ponieważ nie pomoże im schudnąć. Najpierw musimy zadbać o aktywność fizyczną i odpowiednie odżywianie, a dopiero potem zdecydować się na coolsculpting.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here