jak się malować

Bardzo ciężko jest udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ wszystko zależy od tego gdzie pracujemy, w jakiej kondycji jest nasza cera, w jakim jesteśmy wieku oraz jaki tryb życia prowadzimy. Istotne jest też to czy lubimy makijaż mocny czy bardziej delikatny. W tym wszystkim oczywiście mależy uwzględnić zasady savoir-vivre.

Przeczytaj też: https://www.e-warsaw.pl/jak-sie-malowac/

Jak malować się do szkoły?

Makijaż do szkoły powinien być ograniczony do minimum. W wieku szkolnym nasza cera nie potrzebuję dodatkowych upiększeń. Możemy pozwolić sobie jednak na delikatne podkreślenie naturalnej urody. Do tego będą nam potrzebne zaledwie dwie rzeczy. Jest to tusz do rzęs oraz krem BB, który zakryje ewentualne niedoskonałości i wyrówna koloryt naszej skóry. Ewentualnie możemy pokusić się o delikatny błyszczyk do ust lub balsam nawilżający.

Jak malować się na co dzień, kiedy jesteśmy zwolenniczkami mocniejszego makijażu?

W tym wypadku jest nieco trudniej, ponieważ noszenie mocnego makijażu w ciągu dnia nie jest uważane za dosyć stosowne. Istnieje jednak parę rozwiązań dzięki którym możemy poczuć się bardziej wyraźne. Przede wszystkim postaw na róż do policzków. Oczy powinny być delikatniejsze. Możesz również pobawić się w konturowanie twarzy. Świetnym rozwiązaniem jest tutaj makijaż nude.

Jak się malować do pracy?

W tym miejscu może pojawić się problem, ponieważ wszystko zależy od wewnętrznego regulaminu, który panuje w firmie, w której pracujemy. Z założenia ustalmy jednak, że dla wielu przedsiębiorstw  dresscode jest bardzo podobny. Jest to, też takie same jeśli chodzi o makijaż. Przede wszystkim postaw na naturalność, ale taką, która będzie podkreślać Twoje naturalne walory. Makijaż do pracy nie powinien być przerysowany. W przeciwnym wypadku, pracodawca będzie mógł nie brać Cię pod uwagę lub traktować Cię lekceważąco. Staraj się zatem tego uniknąć.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here