Dbanie o zdrowie

0
1916

Otyłość zbiera coraz większe żniwa pośród dorosłych i dzieci. Nadmierna masa ciała, która w czasach średniowiecznych świadczyło o dobrym statusie majątkowym, jest coraz częściej stwierdzona u osób dysponujących małym budżetem finansowym. Z czego to wynika? Bary szybkiej obsługi proponują smaczne, tanie i niestety niezdrowe produkty, które można bez trudu nabyć w każdej miejscowości. O ile spożywanie ich odbywa się nie częściej niż raz na miesiąc nie jest to problem.

Gorzej jeżeli zjadamy hamburgery, pizzę i frytki kilka razy w tygodniu. U niektórych osób nie widać różnicy w wymiarach ciała, więc nie zauważają błędów dietetycznych. Inni mają nieco mniej szczęścia, bo wizyty w barach szybkiej obsługi powodują konieczność kupowania ubrań w większym rozmiarze. Tak naprawdę jedni i drudzy dewastują swoje ciała. Wystarczy wejść na analizator składu ciała, by poznać prawdę. zaawansowane technologicznie analizatory składu ciała InBody w krótkim czasie potrafią określić zawartość procentową tkanki tłuszczowej, mięśniowej i wody oraz ich rozmieszczenie. Jak zapewnia dystrybutor sprzętu na stronie internetowej Inbodypoland dokładność badań oscyluje w granicach 98%. Jest niezwykle wysoka precyzja, więc urządzenia danej firmy są wykorzystywane nie tylko na siłowniach, ale również specjalistycznych gabinetach endokrynologicznych i diabetologicznych. Dietetycy już dawno odkryli ogromne korzyści, które daje analiza składu ciała.

Dzięki interpretacji badań można jasno określić sytuację wyjściową danego pacjenta oraz ustalić cel zdrowotny. Tak jak wcześniej wspomniano wiele osób wygląda na szczupłych, a w rzeczywistości smoka się z nadmiarem tkanki tłuszczowej powodującej stłuszczenie organów wewnętrznych. Jest to sytuacja bardzo trudna to zdiagnozowania bez szczegółowych badań, a jednocześnie istotnie wpływająca na stan ogólny zdrowia. Osoba mająca poczucie odpowiedzialności za swoją przyszłość powinna przebadać skład swojego ciała i i skonsultować się ze specjalistą. Takie postępowanie może zagwarantować zdrowie przez bardzo wiele lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here