czy warto używać chusteczek nawilżających?

Chusteczki nawilżające dla niemowląt, ułatwiają codzienne życie rodziców. Podczas przewijania pozwalają szybko i bez problemu oczyścić skórę dziecka. Nawilżająca chusteczka jest wilgotna, w dotyku miękka i śliska. Podobna jest do bawełnianej, bardzo cienkiej ściereczki. Jest wykonana z elastycznych i mocnych włókien, które nasączona są substancjami oczyszczającymi i pielęgnującymi skórę dziecka.

Jakie działanie mają chusteczki nawilżające?

Odpowiednie chusteczki nawilżające, nasączone są zazwyczaj albo mleczkiem, albo balsamem. W składzie takiego kosmetyku znajdują się substancje, które mają korzystny wpływ na skórę dziecka. Zazwyczaj są to wyciągi roślinne i oleje.

Oprócz właściwości typowo nawilżających, znajdziemy też właściwości łagodzące i kojące podrażnienia i zmiany skórne. Odpowiedzialne za nie są takie składniki jak: prowitamina B5 i alantoina. W składzie warto szukać również emolientów, które zmniejszają skłonność skóry do przesuszenia.

Skóra niemowląt jest bardzo delikatna i wrażliwa, dlatego chusteczki nawilżające powinny być testowane dermatologicznie. Taki test potwierdza bezpieczeństwo produktu.

Chusteczki nawilżane dla niemowlaków

Jakich substancji, nie powinny zawierać chusteczki nawilżane dla niemowląt?

Większość kosmetyków dla dzieci robionych jest z myślą o ich potrzebach. Niestety czasami mogą się w nich pojawić substancje, które nie są do końca wskazane dla dzieci. Ponieważ mogą zaszkodzić wrażliwej skórze dziecka, wywołać uczulenie lub spowodować podrażnienie.

Wybierając kosmetyk dla malucha, zwróćcie uwagę na skład. Nie powinny znajdować się w nim takie substancje jak: sodium benzoate, propylene glycol, benzoic acid, phenoxyethanol, propylparaben, butylparaben oraz potassium sorbate.

Wszystkie te składniki odpowiadają za podrażnienie i reakcje alergiczne u dzieci.
Czytając skład kosmetyku należy wiedzieć, że duże znaczenie ma kolejność składników w nim występujących. Substancje, które znajdują się na początku, występują w największej ilości, natomiast substancje występujące na końcu, są w najmniejszej ilości.

Przeczytaj też: http://morini.pl/aspiratory-do-nosa-dla-niemowlat-czy-warto-kupic/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDbanie o zdrowie
Następny artykułKierunek: Władysławowo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here