Badanie krwi u dziecka

Badanie krwi u dziecka to jedno z podstawowych badań ambulatoryjnych, które pozwolą nam określić stan zdrowia maluszka, a jednocześnie uspokoją rodziców. Czego dowiemy się robiąc morfologię?

Co daje morfologia?

Badanie krwi Katowice, które będziemy wykonywać u swojej pociechy da nam dużo informacji o stanie zdrowia dziecka. Można w ten sposób określić poziom hemoglobiny, ilość czerwonych krwinek, leukocytów ich frakcji i płytek krwi. Laboratorium medyczne Katowice określi, czy dziecko nie ma niedoboru niektórych witamin oraz mikroelementów.

Badania krwi Katowice to również odpowiedź dla rodziców na pytania dotyczące niektórych skłonności alergicznych oraz występowania pasożytów w organizmie.

Kiedy wykonywać morfologię?

Badanie krwi Katowice należy wykonywać, gdy zobaczymy niepokojące symptomy u naszego maluszka. Jednym z takich objawów jest skłonność do dużej ilości siniaków.

Wszyscy wiemy, że małe dzieci są ciągle pobijane, mają poobcierane kolana, a plasterek to niezbędny sprzęt w torebce każdej mamy. Niepokój powinno jednak wzbudzić pojawianie się siniaków na ciele dziecka, gdy nie doszło do żadnego urazu.

Kolejną przyczyną do niepokoju jest zaobserwowanie, że dziecko szybko się męczy. Na placu zabaw czy boisku bardzo łatwo zaobserwować, czy nasz maluch jest tak sprawny, jak dzieci w jego wieku. Niepokój powinien pojawić się, gdy rodzic zaobserwuje spadek kondycji u dziecka.

Badania krwi katowice u dziecka, u którego rodzic nie dostrzega nic niepokojącego warto zrobić w odstępie nie dłuższym niż 2 lata. Warto również pamiętać, że wyników badań nie należy porównywać z tabelami, które znajdziemy w internecie. Normy różnią się w zależności o płci dzieci oraz wieku. Każde wyniki należy skonsultować z lekarzem pediatrą.

Jak przygotować malucha do badania krwi?

Badanie krwi to dla dziecka duże przeżycie niestety nie można tego uniknąć i dziecko musi mieć robioną morfologię. Jak wiele informacji o badaniu przekazać dziecku zależy od jego wieku. Jest kilka podstawowych zasad, których zawsze trzeba przestrzegać.

Laboratorium medyczne Katowice to miejsce, które jest małemu dziecku zupełnie obce, dlatego trzeba dziecku dokładnie wyjaśnić co może zobaczyć, i w jakim celu tam idziemy. Bajka, którą opowie mama o tym, co wydarzy się w trakcie badania krwi na pewno bardzo ułatwi dziecku zrozumienie sytuacji i pomoże oswoić „strachy”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here