Tłuszcze w diecie pudełkowej

Wielu osobom wydaje się, że przepisem na schudnięcie, jest wyeliminowanie ze swojej diety tłuszczy. Czy jednak faktycznie tak jest? Całkowite wyzbycie się ich z codziennego menu byłoby nie tylko mało rozsądne, ale przede wszystkim zgubne dla naszego organizmu. Tak naprawdę człowiek nie jest w stanie jeść zdrowo, jeśli w jego diecie nie ma zdrowych tłuszczy. Oczywiście nie wszystkie takie są i niektórych z nich warto się wystrzegać. Mogą one bowiem prowadzić do zawałów, różnych chorób serca, otyłości itp. Znajdują się one najczęściej w słonych przekąskach, wielu słodyczach, fast foodach. Niektóre tłuszcze jednak warto obowiązkowo spożywać każdego dnia.

Zawartość tłuszczy w dietach pudełkowych

Osoby korzystające z ofert firm cateringowych, bardzo często borykają się z wątpliwościami dotyczącymi tłuszczy w takich dietach. Szczególnie mogą one dopadać osoby, którym zależy przede wszystkim na schudnięciu. W takiej sytuacji celowo możemy odmawiać sobie jedzenia masła, smażenia czegoś na oleju itp. Nie zawsze jednak musi być to faktycznie szkodliwe dla naszego organizmu i warto nie podchodzić do tego zagadnienia aż tak bardzo restrykcyjnie. Zamiast tego najlepiej jest wybierać najlepsze posiłki urozmaicone o zdrowe tłuszcze w diecie pudełkowej. Warto dowiadywać się nieco na ich temat i obalać w swojej własnego głowie mity, które ich dotyczą. Zdrowymi tłuszczami są między innymi kwasy tłuszczowe omega-3 oraz omega-6. Jednak nawet tłuszcze określane mianem zdrowych, musimy oczywiście spożywać z umiarem. Najbardziej natomiast powinniśmy wystrzegać się tłuszczów trans oraz tłuszczów przetworzonych, które po prostu mają bardzo negatywny wpływ na nasz stan zdrowia.

W diecie pudełkowej składniki dobierane są bardzo rozważnie. W niektórych przypadkach klienci dostają nawet dokładną rozpiskę tego, co jest zawarte w ich diecie. Ile ma ona w sobie cukrów, tłuszczy oraz białka. Tłuszcze powinny stanowić mniej więcej 30% dziennego zapotrzebowania człowieka. Inaczej sytuacja jednak wygląda wtedy, gdy jesteśmy na diecie tłuszczowej. W wypadku jednak takich skonkretyzowanych diet, warto przeanalizować wszelkie za i przeciw. Najlepsza jest bowiem dieta odpowiednio zbilansowana, która czasem powoli, ale mimo wszystko pomoże nam osiągnąć odpowiednie rezultaty jeśli chodzi o utratę czy też przybranie kilku kilogramów.

Czy zatem powinniśmy się obawiać, jeśli posiłki w diecie pudełkowej są skropione przykładowo oliwą? Choć tłuszcze zawierają spore ilości kalorii, to pod żadnym pozorem nie powinniśmy z nich rezygnować. W gruncie rzeczy to mogłoby doprowadzić nas do poważnych problemów zdrowotnych. Tłuszcze jednak powinny być dostarczane do organizmu w odpowiedniej ilości i muszą pochodzić z dobrych źródeł: z ryb, kokosa,nasion, awokado itp.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here