Podróż z dzieckiem

Jak co roku, kiedy zbliża się lato, biura podróży przygotowują różnego rodzaju promocje, a reklamy z najlepszymi ofertami widzimy dosłownie wszędzie. Przedsiębiorcy, którzy posiadają mieszkania do wynajęcia również zacierają ręce. Dzięki nowym stronom www, czy aplikacjom mają możliwość szybszego i efektywniejszego dotarcia do klienta.
Większość ludzi ma jednak dylemat, gdzie i kiedy dokładnie wyjechać na wakacje. Czy wyjechać za granicę, czy zostać w Polsce. Jeśli w naszym kraju, to czy zdecydować się na większe miasto, czy wyjechać na wieś. A może jednak góry, których dawno nie widzieliśmy. Bałtyk był przecież w zeszłym roku. Co roku powtarzające się pytania.
Wybierając miejsce na wakacje trzeba jednak liczyć się ze zdaniem każdego z podróżujących. Wziąć też pod uwagę czas, w którym wybiera się na wycieczkę.
Największy „ból głowy” mają jednak rodzice, którzy chcą udać się na odpoczynek z malutkim dzieckiem. Wakacje z niemowlakiem będą wyglądały inaczej niż we dwoje, ale to nie znaczy, że muszą być mniej udane. Należy tylko pamiętać o kilku zasadach takich jak dobrym zaplanowaniu terminu wakacji z dzieckiem, spakowaniu ubrań na ciepłe i chłodne dni, a także ukochanych zabawek dziecka. Wybierając miejsce na urlop z dzieckiem, trzeba znaleźć spokojne miejsce i usytuowane w takiej odległości, by podróż nie była zbyt długa i męcząca. Przede wszystkim nie może być całkowicie na uboczu – bez dostępu do większego sklepu, czy apteki.
Jednym z najlepszych rozwiązań może być podróż nad morze. Czas spędzony na plaży pozwoli na odpoczynek rodzicom, a właściwości lecznicze jodu, mogą wpłynąć także pozytywnie na noworodka.
Najważniejszą rzeczą, na jaką rodzice muszą sobie odpowiedzieć jest pytanie, co zabrać nad morze z niemowlakiem.
Tutaj musimy skupić się dosłownie na wszystkich aspektach. Nie wolno oszczędzać miejsca w torbie czy samochodzie. Lepiej zawsze wziąć więcej, niż coś pominąć i potem martwić się skąd wziąć.
Oczywiście pakując ubrania, można sugerować się prognozą pogody, jednak ona często bywa kłamliwa. Należy zabrać ze sobą ubranka na każdą okazje. Krótkie, długie rękawy, czy spodnie, kurtkę, skarpetki, majtki, czapki i oczywiście buty. To podstawy.
Opieka nad małym dzieckiem często wymaga posiadania przy sobie artykułów higienicznych. Głównymi są oczywiście pieluchy, nawilżane chusteczki, krem na odparzenia, pielęgnacja do kąpieli, gryzaczki, czy nawet worek na pieluchy. Dodatkowo warto zabrać ze sobą produkty do ochrony przeciwsłonecznej. Przy upałach niezbędne będą kremy ochronne, kapelusze, czy okulary.
Kluczowym elementem jest oczywiście apteczka. W niej oczywiście muszą się znajdować lekarstwa na wszystko. Gorączka, kaszel, przeziębienie, plastry, coś na odporność, woda utleniona, termometr. Jeśli dziecko ząbkuje, to żel. Obowiązkowo książeczkę zdrowia.
Do samochodu warto też spakować nosidełko, wózek, miseczki na posiłki i żywność dla dziecka, aby zminimalizować koszty na miejscu.
Podróż z dzieckiem może być uciążliwa, jednak zaopatrując się w wyżej wymienione materiały może być z pewnością łatwiejsza i przyjemniejsza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here