Kolorowe sny

Niemowlaki przesypiają większość dnia. Im dziecko starsze, tym krócej śpi, nie znaczy to jednak, że rodzice mogą przykładać mniejszą wagę do komfortu snu swojej pociechy. Zdrowy sen, to zdrowe dziecko. Co zrobić, by nasz maluch wysypiał się?

Odpowiednia pościel

Wybierając pościel dla dzieci należy zwrócić uwagę na kilka elementów. Bardzo ważne jest wypełnienie pościeli, jej odpowiedni rozmiar oraz materiał, z którego są uszyte poszewki.

Wybierając pościel dla dzieci trzeba przede wszystkim dobrać odpowiedni rozmiar. Pościel dla niemowlaka powinna mieć wymiary 100 x 135 cm. Dzieci do 10 roku życia powinny mieć pościel 140 x 200 cm, a dla starszaków pościel powinna mieć wymiary takie, jak dla dorosłych, czyli 160 x 200 cm.

Kolejnym elementem jest wypełnienie pościeli. Bardzo korzystnie dzieci śpią pod pościelą wełnianą, która ma dobrą termoregulację i higroskopijność, która ma ogromny wpływ na komfort snu.

Pościel z pierza oraz puchu nie jest dobra dla alergików. Trzeba również pamiętać, że może ona stać się siedliskiem wszelkiego rodzaju drobnoustrojów. Pościel z pierza, jak i z puchu wymaga częstego czyszczenia, wietrzenia, a najlepiej wymrażania na zimnym balkonie.

Pościel dla dzieci syntetyczna to idealne rozwiązanie dla dzieci borykających się z alergiami. Wypełnienie granulatem styropianowym sprawia, że jest ona całkowicie bezpieczna. Pościel jest lekka, co na pewno docenią dzieci. Dobrze się pod nią śpi w chłodne, jak i cieplejsze noce.

Poszewka – dla ciała i dla ducha

Wybierając pościel dla dzieci trzeba koniecznie zwrócić również uwagę na poszewkę. Najczęściej rodzice wybierają różne gatunki bawełny, która ma zdolności termoizolacyjne oraz dobrze odprowadza wilgoć.

Flanela idealnie sprawdzi się na zimową poszewkę. Jest przyjemna w dotyku i idealnie odprowadza wilgoć. Zanurzenie się we flanelowej pościeli w zimowy wieczór jest prawdziwą przyjemnością. Na letnią pościel dla dzieci może sprawdzić się satyna. Jest ona chłodna i śliska, dlatego młodsze dzieci mogą nie czuć się w niej najlepiej. Nastolatki docenią jej właściwości.

Kora jest pościelą bardzo wygodną dla rodziców. Nie trzeba jej prasować, gdyż jej falista struktura idealnie układa się po praniu. Kora jest trochę szorstka, ale nadal przyjemna.

Wybierając pościel dla dzieci koniecznie trzeba zwrócić uwagę na stronę estetyczną. Zasypianie w kolorowej pościeli jest bardzo ważne dla małych dzieci.

Pościel dla dzieci znajdziesz w Vege Home.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here