industrialna przestrzen

Stół to nieodzowny element wyposażenia jadalni. Jak optymalnie dobrać stół do wielkości i stylu jadalni? Jaki kształt wybrać? Czy stół loftowy to dobry pomysł?
Jadalnie to jedno z ważniejszych miejsc w domu. To w tym miejscu spotyka się cała rodzina, by wspólnie zjeść osiłek i cieszyć się wspólnym towarzystwem. To w jadalni maja miejsce ważne wydarzenia, jak spotkania z przyjaciółmi, celebrowanie ważnych wydarzeń itd. Dlatego musimy zadbać o odpowiednie wyposażenie jadalni. Głównym jej elementem jest oczywiście stół i krzesła. Jak odpowiednio dobrać stół, aby spełniał swoją rolę i dobrze się prezentował?

Idealny stół do jadalni?

Może zastanawiasz się, jaki stół będzie idealny do wnętrza Twojego mieszkania? Wszystko zależy od potrzeb Twoich i Twoich domowników. Zacznijmy od początku. Jaka jest wielkość jadalni? Jeśli powierzchnia jadalni jest naprawdę duża to nie musisz się ograniczać z wielkością stołu. W dużej przestrzeni pięknie zaprezentuje się wielki stół prostokątny lub półokrągły. Ten ostatni świetnie będzie wyglądał we wnętrzu zaaranżowanym w stylu glamoure. Biały półokrągły stół z ozdobnymi nogami i miejscami dla 10 lub 12 osób będzie wyglądał obłędnie. Nie tylko sprawdzi się pod kątem praktycznym, ale także doskonale będzie się prezentował w Twojej jadalni. Każda uroczystość spędzona w gronie najbliższych i przyjaciół przy takim stole będzie niezapomnianym przeżyciem.

A co jeśli masz niewielką jadalnię lub jest ona połączona z salonem? W takim wypadku należy się zastanowić czy stół ma być centralną i najważniejszą częścią pomieszczenia czy jedynie stanowić jeden z elementów wyposażenia? Czy często korzystasz ze stołu w jadalni? Chętnie spędzacie czas z rodziną każdego dnia wspólnie spożywając posiłek? Czy każdy z Was samodzielnie je coś przygotowanego na szybko w kuchni a jadalnia wykorzystywana jest jedynie „od święta”? Jeśli nie macie potrzeby zbyt częstego korzystania za stołu w jadalni lub jadalnio-salonie to może warto zakupić niewielki stół z opcją rozkładania blatu. W takiej sytuacji świetnie sprawdzi się stół okrągły lub kwadratowy. Stoły w takim kształcie nie zajmują zbyt wiele cennego miejsca, a w razie konieczności można je rozłożyć. Okrągły stół jest bardzo praktyczny. Nie tylko pozwala zaoszczędzić miejsce, ale także jest bardzo ustawny w przypadku większej ilości gości. Poza tym koło wprowadza harmonię do wnętrza i sprzyja dobremu klimatowi we wnętrzu. Rozkładany stół do naprawdę świetna opcja. W zależności od rodzaju stołu można poszerzyć jego blat czasem nawet o połowę. Dostawki najczęściej można schować pod blatem a jeśli stół nie ma listwy podblatowej to wówczas dostawki należy przechowywać oddzielnie.

Stół industrialny do jadalni

Coraz częściej wybieranym modelem stołu do jadalni jest stół industrialny. Dlaczego takie stoły cieszą się dużą popularnością? Zacznijmy od tego, że stół loftowy czerpie swoje korzenie z dawnych industrialnych wnętrz hal produkcyjnych zaadoptowanych na mieszkania. Taki ruch miał miejsce w latach 50-tych XX wieku w Stanach Zjednoczonych i upowszechnił się na całym świecie. Współczesne odsłony stołów industrialnych nieco odbiegają od pierwowzorów, ale dzięki temu idealnie wpasowują w klimaty naszych małych mieszkań i nie tylko. Stół w stylu loftowym doskonale sprawdzi się nie tylko we wnętrzu urządzonym w takim charakterze. Doskonale odnajdzie się także w stylistyce glamoure lub urban jungle. Czym charakteryzują się stoły loftowe?

stół loftowy
Stół loftowy do jadalni.

Przede wszystkim stół industrialny składa się najczęściej z metalowej podstawy oraz blatu w ciekawym dekorze, na przykład imitującego marmur lub beton, albo klasyczne drewno. Podstawa wykonana z metalu może przybierać różne formy oraz kształty, dzięki czemu stół jest atrakcyjny pod względem wizualnym. Producent stołów industrialnych Egen Platforma Mebli oferuje stoły okrągłe, prostokątne i kwadratowe, z najróżniejszymi podstawami – w kształcie „pająka”, litery A, U lub X a także tradycyjnych nóg.. W ofercie jest także mnóstwo dekorów blatów do wyboru, między innymi: marmur bianco, biel arktyczna, czarny molet, dąb lefkas ciemny, dąb artisan,dąb craft złoty, dąb sonoma, bellato szary, smooth concrete, dąb lancelot. Wszystkie materiały użyte do produkcji stołów są najwyższej jakości i zapewniają długotrwałe użytkowanie produktów.

Jaki stół do jadalni wybierzesz? Zanim podejmiesz decyzje, pamiętaj, by nie kierować się jedynie sercem i oczami. Liczą się także funkcjonalność i dopasowanie do Waszych potrzeb.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here