Jak zrobić ciekawy kolaż z papierowych zdjęć

Jeśli zdecydowaliśmy się na wywołanie zdjęć i posiadamy już własną kolekcję papierowych fotografii, to warto pomyśleć o tym, jak możemy je w ciekawy sposób wyeksponować. Jednym z oryginalnych pomysłów może okazać się gustowny, fotograficzny kolaż.  Elegancko oprawiony projekt, może stanowić niezwykle efektowną ozdobę naszego mieszkania. Dlatego też warto poświęcić nieco czasu i zaangażowania, aby stworzyć wyjątkową, fotograficzną kompozycję.

Czego będziemy potrzebowali do zrobienia własnego, fotograficznego kolażu?

Kolaż jest to technika artystyczna wywodząca się z Francji, która polega na tworzeniu dzieła z różnych materiałów, doklejanych do papierowej płaszczyzny. Jeśli chodzi o kolaż fotograficzny, to oczywiście do jego stworzenia będziemy potrzebowali wybranych i dobrej jakości zdjęć. Oprócz tego będziemy musieli także przygotować kilka  potrzebnych akcesoriów. Należą do nich wybrane wcześniej odbitki zdjęć oraz papierowa lub kartonowa baza, ewentualnie może to również być gazeta. Oczywiście przydatne będą także: klej do papieru, nożyczki i odpowiednie do wybranego formatu ramy lub antyramy. Do stworzenia własnego kolażu, możemy wykorzystać także graficzny program komputerowy. Wiele osób na co dzień korzysta z programów graficznych. Jeśli więc jesteś zaznajomiony z którymś z graficznych programów w szczególności, to możesz również  poukładać cyfrowe zdjęcia zapisane na dysku, według własnego uznania i pomysłu. Następnie będziesz musiał określić odpowiedni format i zdecydować się na wywołanie zdjęcia w dużym rozmiarze. Najlepiej i najkorzystniej jest złożyć zamówienie w sprawdzonym, internetowym fotolabie. Wywoływanie zdjęć online w formatach standardowych oraz w formatach XXL w internecie są niezwykle tanie i bardzo wysokiej jakości. Właśnie dlatego warto skorzystać z tej nowoczesnej i niezwykle popularnej usługi.

Wywoływanie zdjęć online

Projektując zarówno kolaż ze zdjęć cyfrowych, jak i ze zdjęć papierowych musimy zadbać o kilka szczegółów. Aby nasz projekt był spójny, musimy dobrać odpowiednią tematykę oraz kolorystykę wybranych fotografii. Do stworzenia fotograficznego kolażu z papierowych zdjęć możemy zaprosić także swoich bliskich. Taka kreatywna aktywność może okazać się wspaniałą okazją do spędzenia wspólnego czasu, w bardzo zabawny i ciekawy sposób. Poza tym piękny kolaż może także stanowić niepowtarzalny i osobisty prezent na szczególną okazję. Z całą pewnością taki wyjątkowy upominek zaskoczy, poruszy i sprawi niekłamaną przyjemność obdarowanej osobie.

Polecamy i życzymy ciekawych pomysłów!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here