Pośladki to jedna z tych części ciała, którą niezwykle trudno wymodelować wyłącznie za pomocą ćwiczeń, a efekty długotrwałych i męczących treningów bardzo szybko, gdy zrobimy sobie od nich krótką przerwę. Osoby, które chcą cieszyć się pięknymi i krągłymi pośladkami nie muszą jednak porzucać swoich marzeń. Rozwiązaniem stworzonym wprost dla nich może być powiększanie pośladków własną tkanką tłuszczową.
Na czym polega powiększanie pośladków własnym tłuszczem?
Powiększanie pośladków przy pomocy własnego tłuszczu nazywane jest również lipomodelingiem lub lipofillingiem. Jest to zabieg, dzięki któremu możemy wymodelować i powiększyć zbyt płaskie pośladki naturalną substancją, którą jest nasz własny tłuszcz pobrany z wybranej przez nas partii ciała. Pochodzenie wypełniacza ma duże znaczenie, bowiem zmniejsza ono możliwość wystąpienia odrzucenia przeszczepu praktycznie do minimum oraz istotnie skraca czas rekonwalescencji. Ze względu na efekt wysmuklenia obszarów ciała, w których tkanka tłuszczowa występuje w nadmiarze zabieg powiększania pośladków może przynieść pacjentowi podwójną korzyść. Jego pośladki zostają rozbudowane, a niechciany tłuszcz z innych części ciała jest odsysany.
Przebieg zabiegu
Procedura zabiegowa w przypadku lipomodelingu pośladków składa się z dwóch etapów. Pierwszym z nich jest pobranie materiału do przeszczepu. Odbywa się on na drodze liposukcji wybranego obszaru ciała, z którego odsysa się komórki tłuszczowe przy pomocy specjalnej kaniuli. Wybór tego miejsca jest uzależniony od tego, gdzie na ciele pacjenta występuje najwięcej tkanki tłuszczowej. Zazwyczaj są to jednak uda oraz brzuch. Następnie pozyskana w ten sposób tkanka tłuszczowa zostaje poddana procesom przygotowawczym, takim jak filtracja, by stać się odpowiednio przygotowanym materiałem do przeszczepu. Drugi etap zabiegu to przeszczep tkanki przy pomocy cienkich igieł, które nie zostawiają praktycznie żadnych widocznych śladów na pośladkach. Cały zabieg trwa zazwyczaj kilkadziesiąt minut i jest uzależniony od tego, z ilu części ciała będzie pobierany tłuszcz. Sama procedura jest całkowicie bezpieczna dla pacjenta i nie wymaga hospitalizacji.
Zalecenia przed i po zabiegu
Pierwszym i najistotniejszym etapem jest wybór odpowiedniej kliniki medycyny estetycznej. Nowoczesną placówką ulokowaną w Krakowie jest Klinika Genesis, gdzie swoje usługi pełnią wykwalifikowani specjaliści, którzy na pierwszym miejscu stawiają bezpieczeństwo pacjenta. Po wyborze właściwej kliniki należy umówić się na konsultację lekarską, która ma na celu ustalenie przebiegu operacji i sprawdzenie możliwości wystąpienia jakichkolwiek przeciwwskazań. Kwalifikacja ta jest niezbędna, by ocenić, czy zabieg będzie bezpieczny dla pacjenta i czy w ogóle może zostać wykonany.
Czas rekonwalescencji po zabiegu jest różny, jednak z reguły trwa on około dwóch tygodni. Przez pierwsze 7 dni po lipomodelingu pacjenta obowiązuje zakaz wzmożonego wysiłku fizycznego. Z uwagi na możliwość wystąpienia obrzęku pośladków zaleca się również delikatne masaże, a czasem stosowanie specjalnych opatrunków uciskowych. W przeciągu dwóch tygodni po zabiegu nie należy również zażywać gorących kąpieli ani korzystać z sauny i basenu. W tym czasie powinno się również unikać spania na plecach oraz drażnienia operowanej okolicy ciała pocieraniem lub zbyt częstym dotykaniem.
Przeciwwskazania do wykonania zabiegu
Głównym przeciwwskazaniem do lipomodelingu pośladków jest zazwyczaj zbyt niska masa ciała pacjenta oraz brak odpowiedniej ilości tkanki tłuszczowej potrzebnej do przeszczepu. Zabieg ten nie może być również wykonywany u kobiet w ciąży i karmiących piersią, pacjentów zmagających się z nowotworami, chorobami autoimmunologicznymi, cukrzycą, niewydolnością nerek, niedoczynnością tarczycy, przewlekłymi chorobami płuc oraz zaawansowanym nadciśnieniem tętniczym. Lipofilling zakazany jest również u osób mających problemy z krzepliwością krwi oraz borykającymi się z aktywnymi infekcjami.