Jak wybrać dobrą myjkę do salonu fryzjerskiego

Nie ma wątpliwości, że stanowisko z myjką fryzjerską jest jednym z podstawowych elementów wyposażenia każdego salonu. Jej wybór będzie miał ogromne znaczenie, jeśli uwzględnimy komfort pracy stylistów fryzur, ale też wygodę samych klientów. Jak dobrać odpowiednią myjkę? Co brać pod uwagę przy zakupie konkretnego modelu?

Myjka wolnostojąca

W małych salonach świetnie sprawdzi się myjka fryzjerska wolnostojąca. Ta nie zajmuje zbyt dużo miejsca, do tego nie ma wbudowanego fotela, dzięki czemu z łatwością udaje się dostawiać do niej fotel fryzjerski na kółkach. Ta opcja jest też sporo tańsza, aniżeli myjka zintegrowana. Z powodzeniem można wybrać właśnie taką, na przykład na początku swojej zawodowej drogi w branży usług pielęgnacji i strzyżenia włosów.

Myjka kompaktowa

Inwestycja w taką myjkę jest znacznie większa, natomiast komfort pracy o wiele lepszy. Ta myjka fryzjerska to zintegrowany moduł z wbudowanym fotelem. Zajmuje za to nieco więcej miejsca w salonie, więc dobrze sprawdza się w obiektach o większym metrażu. Zawsze trzeba się zastanowić, gdzie ulokować taką myjkę. Oczywiście, ten sprzęt musi mieć dostęp do wody, nigdy nie powinien natomiast stać w zbyt widocznym miejscu salonu. Nie może też przeszkadzać w codziennej pracy, zwłaszcza jeśli w salonie pracuje kilku pracowników.

Elementy, na które musisz zwrócić uwagę

Myjka fryzjerska musi być estetyczna i spójna swoim wyglądem z całościowym wystrojem salonu. Priorytetem zawsze są jednak jej funkcje, dzięki którym jej użytkowanie przebiega w pełnym komforcie. Na pewno warto zwrócić szczególną uwagę na misę myjni. Najlepsza jest ta głęboka, idealna do mycia i przeprowadzania zabiegów odżywczych na włosach długich, głębokość misy zapobiega rozchlapywaniu się wody. Z drugiej strony, misy płytkie pozwalają na lepszy dostęp do włosów.

Kolejny aspekt to obudowa myjki. Zazwyczaj stosowane są te plastikowe, które łatwo utrzymać w czystości. Nieco droższe, ale za to trwalsze są obudowy ze stali nierdzewnej.

Na końcu uwagę powinno skupiać się na detalach designerskich, wizualnych. Myjkę bez problemu można dopasować do wystroju danego wnętrza. W salonach fryzjerskich najczęściej króluje styl elegancki, glamour albo nowoczesny. Ten element wyposażenia można wybrać, chociażby uwzględniając kolor czy poziom połysku. Niektóre myjki zawierają też dodatkowe elementy, jak praktyczne półeczki na akcesoria albo niewielkie dekory. Doskonałym pomysłem jest dobranie myjki do pozostałego wyposażenia salonu, chociażby stanowisk pracy.

Zawsze uwzględniać należy jakość. Weźmy pod uwagę, że myjka fryzjerska jest przecież intensywnie eksploatowana, musi być wygodna i funkcjonalna, jak również trwała. Inwestycja w ten sprzęt jest spora, nie ma tutaj miejsca na pomyłki. Lepiej wydać więcej, ale raz, aniżeli stawiać na wątpliwą jakość i obniżać poziom wykonywanych usług. Warto wybierać myjki i inny sprzęt fryzjerski renomowanych producentów, którzy gwarantują najlepszy standard swoich produktów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here