poszewki dla niemowląt

Pierwsze miesiące życia są kluczowe dla odpowiedniego rozwoju. Należy więc przywiązywać szczególną wagę do warunków zapewnianych dziecku w tym czasie. Niemowlęta przesypiają wiele godzin w ciągu doby. Ich sen powinien być spokojny i bezpieczny. Poszewki dla niemowląt muszą spełniać określone wymagania. Na co zwrócić uwagę dobierając akcesoria do spania dla swojej pociechy?

Komfort i bezpieczeństwo

To, czy niemowlęta powinny spać na poduszkach jest kwestią sporną. Jeśli opiekunowie decydują się na zakup poduszki do łóżeczka, musi ona być bardzo płaska i dedykowana najmłodszym. Rodzice, którzy postanawiają w pierwszych miesiącach układać dziecko na płaskim materacyku, będą potrzebowali poduszki w przyszłości. Dlatego zakup kompletu pościeli nawet na początku jest dobrym rozwiązaniem. Niezależnie od podjętej decyzji, należy przywiązać szczególną wagę do tego, jak wykonane zostały poszewki dla niemowląt. Aby zapewnić maluchowi komfortowy sen, konieczny jest wybór przyjaznego, przewiewnego materiału. Zalecana w przypadku najmniejszych dzieci jest dobra gatunkowo bawełna bez żadnych domieszek. Oprócz odpowiedniego składu, należy również zwrócić uwagę na to, aby poszewka dla niemowlaka była miękka i przyjemna w dotyku. Wybór miłego produktu dobrej jakości ochroni dziecko przed przegrzaniem, spoceniem i podrażnieniem delikatnej skóry.

Układ odpornościowy i flora bakteryjna nowonarodzonych dzieci dopiero przystosowują się do otoczenia. Dlatego są one narażone na występowanie różnego rodzaju uczuleń. Reakcje alergiczne mogą objawiać się nieprzyjemnymi wysypkami, które utrudniają spokojne spanie. Czasem przybierają też intensywne postaci, mogące stanowić zagrożenie dla zdrowia. Aby uchronić pociechę przed wystąpieniem niebezpiecznych objawów, należy wybierać poszewki dla niemowląt posiadające gwarancję hipoalergiczności.

Wygoda i pielęgnacja

Kolejnym istotnym czynnikiem związanym z wyborem poszewek niemowlęcych jest sposób ich uszycia. Aby dziecko mogło wygodnie leżeć na poduszce, poszewka musi posiadać delikatne szwy i gładkie wykończenia. Ponadto, nie powinna posiadać twardych guzików ani zamków. Najlepszym rozwiązaniem są produkty zamykane na tzw. zakładkę. Odpowiednie ułożenie materiału nie będzie gniotło delikatnej skóry niemowlęcia. Aby zachować bezpieczne właściwości pościeli dla małych dzieci, konieczna jest jej odpowiednia pielęgnacja. Materiały zaleca się prać w łagodnych środkach hipoalergicznych. Odpowiedni dobór akcesoriów zapewni dzieciom zdrowy i spokojny sen.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here