Higiena rąk w miejscu wykonywania usługi

0
648

Dzisiaj dbanie o czystość jest szczególnie ważne. W dobie pandemii dbamy o higienę, zasłanianie ust, dezynfekcję rąk. Pamiętamy też o tym, aby często i dokładnie myć ręce. Stoliki w restauracjach są dezynfekowane. W sklepach czy urzędach między klientem a kasjerką czy urzędnikiem są plastikowe przesłony.

Są jednak zawody, w których podczas ich wykonywania mycie rąk bywa utrudnione. Takie zawody to chociażby stomatolog, tatuażysta, fryzjer, kosmetyczka. W takich przypadkach najlepiej będą się sprawdzać rękawiczki jednorazowe. Chyba nikt sobie nie wyobraża, aby tatuażysta czy fryzjer odchodzili co chwila od klienta myć ręce. Z jednej strony, z racji wykonywanej usługi, ciągłość jej wykonywania powinna lub czasami nawet musi zostać zachowana. Wyobraźmy sobie, że fryzjer co kilka ruchów nożyczkami idzie umyć ręce. Nakładanie farby na włosy, poza tym, że dokładnie, także musi odbyć się w określonym czasie. Tatuażysta po wykonaniu kilku pociągnięć igłą musi wstać i iść umyć ręce. Z pewnością to chwila ulgi dla przyszłego posiadacza dzieła na swojej skórze, ale nikt nie chciałby spędzać całego dnia w salonie, kiedy ma do wytatuowania wzór wielkości pudełka od zapałek.

Rękawiczki lateksowe dla fryzjerów

Aby zachować ciągłość pracy oraz higienę, można w tym celu założyć rękawiczki lateksowe fryzjerskie. Oczywiście są to produkty jednorazowego użytku. Fryzjer powiem je zmieniać przy kontakcie z każdym nowym klientem. Podobnie tatuażysta czy kosmetyczka. W tych dwóch przypadkach rękawiczki takie powinny w zasadzie być używane bez względu na pandemię. Tutaj wykonawca usługi ma zawsze bezpośredni kontakt ze skórą klienta. Niesie to taki ryzyko kontaktu z krwią i to w obie strony. Rękawiczki fryzjerskie lateksowe będą do tego doskonale się nadawać.

Zmiana rękawiczek po każdym kliencie jest bardzo ważna. Pamiętać również należy, aby nie używać tych samych rękawiczek, kiedy na przykład wydajemy pieniądze. Gdy spadnie nam na podłogę jakieś narzędzie i je podniesiemy, rękawiczki również należy zmienić. Oczy wiście takie narzędzie powinno być starannie umyte lub zdezynfekowane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here