Depilacja laserowa – poznaj najważniejsze informacje na jej temat

Depilacja laserowa jest jednym ze sposobów na usunięcie niechcianego owłosienia z różnych partii ciała. Co ją wyróżnia, czy posiada same zalety i gdzie udać się na taki zabieg? O tych i innych zagadnieniach przeczytacie poniżej.

Depilacja – kto z niej korzysta?

Większości osób depilacja kojarzy się wyłącznie z zabiegiem dla kobiet. Prawda jest jednak taka, że i mężczyźni chętnie z niej korzystają. Wybierają jednak nieco inne partie ciała, z których pozbywają się zbędnego owłosienia. W ich przypadku najczęściej są to plecy i kark, ponieważ wówczas włoski nieestetycznie wychodzą poza linię koszuli czy t-shirtu. Z kolei kobiety depilują zarówno okolice pach, bikini, nad górną wargą, jak i nogi. W niektórych przypadkach są to również ręce.

Depilacja – domowe sposoby na włoski

Usuwanie włosków może odbywać się w domowych warunkach, jak i profesjonalnych w salonie kosmetycznym. W tym pierwszym przypadku wybierane są takie metody depilacji jak: tradycyjna maszynka jedno lub wielorazowego użytku, krem do depilacji i szpatułka, wosk, depilator, a czasem pęseta. Każda osoba, która choć raz stosowała którąś z tych depilacji wie, że nie są one zbyt trwałe. Efekt po zastosowaniu maszynki w wielu przypadkach znika już po jednym dniu. W przypadku kremu jest to kilka dni, a w przypadku wosku i depilatora tydzień lub nieco dłużej. Wszystko w dużej mierze warunkowane jest typem owłosienia porastającego skórę. Niektóre osoby posiadają silne i szybko rosnące włosy. W ich przypadku efekty będą utrzymywały się krócej niż u osób posiadających delikatne i wolno rosnące włoski. Mimo to w każdym z tych przypadków nie ma mowy o rezultatach utrzymujących się na długo. Zabiegi depilacji trzeba więc regularnie powtarzać jeśli chce się cieszyć gładką skórą.

Depilacja laserowa – wybierz specjalistę

Depilacja laserowa jest zupełnie inną metodą usuwania zbędnego lub niechcianego owłosienia. Wykorzystuje się bowiem w tym przypadku specjalistyczny sprzęt emitujący wiązkę laserową. Dociera ona do struktur włosa i skutecznie je niszczy. Dzięki temu efekty zabiegu, który wykonywany jest między innymi w https://salonpieknecialo.pl/zabiegi/depilacja-laserowa/ utrzymuje się bardzo długo. Ile dokładnie? W większości przypadków jest to okres kilku lat. Co oznacza, ze gładką i pozbawioną włosków skórą można cieszyć się naprawdę długo. W niektórych przypadkach potrzebne są co jakiś czas zabiegi utrwalające efekty, ale nie jest to regułą. W tym przypadku znowu, wszystko zależy od indywidualnych uwarunkowań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here