Co zrobić, aby dzieci pokochały święta Bożego Narodzenia

Mimo że w oczach dzieci święta to przede wszystkim prezenty, warto pokazać im jakie zwyczaje panowały dawniej – oczywiście w nieco nowocześniejszym wydaniu.

Wyjątkowe dni w roku

Ten niezwykły czas pod koniec grudnia obfituje w radość, życzliwość oraz wszechobecną pomoc. Wspaniałe, wielowiekowe tradycje, a także drobniejsze zwyczaje, które każdy z nas wyniósł ze swojego domu rodzinnego. I bez wątpienia właśnie to wpłynęło bardzo pozytywnie na ogół przyjemnych skojarzeń, które pojawiają się wraz z przedświątecznym okresem. Warto podjąć się starań, aby te dni już od pierwszych przygotowań kojarzyły się równie dobrze naszym pociechom.

Odbiór świąt Bożego Narodzenia przez dzieci wpływa w ogromnym stopniu na to, jak będą ten szczególny czas przeżywać. I nie chodzi tu o kwestie religijne, a po prostu o naturalne skojarzenia. To, w jaki sposób przedstawisz te dni dzieciom oraz jak je z nimi przeżyjesz, determinuje ich późniejsze podejście do świąt i związane z tym emocje.

Tradycja i nowoczesność

Współcześnie coraz częściej to tradycja musi ustępować nowoczesności. Wiele zwyczajów zanika, potrawy znane z dzieciństwa są zastępowane prostszymi zamiennikami, części zachowań się nie praktykuje np. z powodu braku czasu. Pamiętaj jednak, by w miarę możliwości ukazywać dzieciom klimat świąt, który sama pamiętasz z okresu, gdy byłaś w ich wieku.

Nie zapominaj jednak przy tym, by nie ograniczyć świąt jedynie do tradycji. Dzieci wychowywanych w XXI wieku nie da się zamknąć w ciasnych ramach zwyczajów sprzed kilkunastu lub kilkudziesięciu lat, powinnaś zatem w odpowiedni sposób urozmaicić ten czas, a nawet spróbować stworzyć własne zwyczaje. I tu znakomicie odnajdują się chociażby takie urządzenia jak smartfony, które gwarantują ci ogrom możliwości w zasięgu ręki.

Gotuj ze smartfonem iPhone 5s

Spraw sobie funkcjonalny i szybki iPhone 5s, by w porę sprawdzić każdy świąteczny przepis. W kuchni, tak jak i w życiu, nieraz wskazana jest odrobina inwencji i spontaniczności, więc nie zawsze musisz w pełni trzymać się przepisu. Oczywiście nie chodzi o to, aby zamiast barszczu przygotować żurek, ale pewne drobne modyfikacje nie są zwykle niczym złym.

Podczas gotowania ważne jest, aby przepis był przejrzysty i dobrze widoczny. Na wyświetlaczu iPhone 5s nie odbijają się światła kuchenne, a jego wielkość pozwala nie tylko na komfortową obsługę przeglądarki, ale też bez problemowe przeczytanie tekstu. Nie bez znaczenia pozostaje łącze internetowe – szybko załadują się kolejne zakładki z innymi praktycznymi wskazówkami przed świętami.

Kolędy z telefonu

Nie musisz mieć potężnego sprzętu grającego, aby w rodzinnym gronie posłuchać kolęd przy wigilijnym stole. Z powodzeniem wystarczy iPhone 5s, dostępny m.in. w sieci T-Mobile, ze znakomitym systemem audio. Wysoka jakość dźwięku gwarantuje znakomite doznania, a odrobina motywacji z twojej strony z pewnością zachęci najmłodszych do wspólnego śpiewania przed otwarciem prezentów.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby nagrać filmik, na którym znajdą się wszyscy członkowie twojej rodziny świętujący Boże Narodzenie. To znakomita pamiątka tego wspólnie spędzonego czasu, a zarazem idealna wirtualna pocztówka, którą możesz przesłać znajomym lub zachować do rodzinnego albumu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Zobacz również

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*